Розробки уроків - Інформатика 4 клас - 2016

ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ НА КОМП'ЮТЕРІ

Урок 7. РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТУ

Цілі:

навчальна: розширити знання учнів про текстовий редактор; формувати вміння редагувати текст; ознайомити з призначенням клавіш Insert, End, Home;

розвивальна: розвивати увагу, спостережливість, пам'ять, словниковий запас;

виховна: виховувати інтерес до інформатики, вміння слухати співрозмовника, поважати думку інших.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, підручники, картки із зображенням клавіш, схеми правил безпеки, картки для роботи в парах.

Програмне забезпечення: текстовий редактор Microsoft Word.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Казка

Колись дуже давно була собі така школа. Там усе було навпаки. Урок був такий, як наша перерва, а перерва — як урок. Можете собі уявити, як там було добре! А найголовніше, що двієчників поважали там та ставили за приклад. А відмінників сварили, перевиховували. У школу можна було приходити в чому завгодно. Домашнього завдання не було, а замість підручників діти приносили іграшки. А якщо хтось не виконував ці вимоги, їх відраховували зі школи.

Дізнався про цю школу цар Щоденник. Дуже він здивувався, що така школа є в його володіннях. Прилетів туди й жахнувся. Стало йому шкода усіх учнів цієї школи. Він-то розумів, що випускники такої школи не зможуть учитися далі, не зможуть знайти роботу. Вимовив він чарівні слова, і все стало на свої місця.

— Чи хотіли б ви навчатися в такій школі?

— Ми сьогодні з вами будемо допомагати учням цієї школи виправляти помилки в письмових роботах. Ви готові їм допомогти?

III. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

— Перш ніж ми почнемо виправляти помилки, пригадаймо деякі клавіші, які стануть нам у пригоді. Вони допоможуть нам швидко переміщуватися по тексту. Деякі з них — ваші давні знайомі, з деякими ми ознайомимося лише сьогодні.

Робота з картками із зображенням клавіш

Учитель показує картку, а учні повинні назвати призначення клавіші. Призначення трьох останніх клавіш пояснює вчитель (або доповнює відповіді учнів).

Клавіша, яка змінює режим редагування тексту: режим Вставки і режим Заміни. Під час роботи в режимі Вставки літеру вставляють до тексту в тому місці, де стоїть курсор, розсунувши інші символи. Якщо натиснути цю клавішу, редактор переключиться в режим Заміни. У цьому режимі літера, введена з клавіатури, замінить символ праворуч від курсора

Клавіша, яка переміщує курсор на початок рядка

Клавіша, яка переміщує курсор на кінець рядка

Робота з підручником: _______________________________

IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Встали, дітки, тільки — раз.

Фізкультпауза у нас.

У першій вправі для дітей

Руки ставмо до плечей.

Руки вгору почергово,

Вправу зробимо чудово!

Чітко руки піднімаймо,

Пальці вгорі розтискаймо.

Руки вже за головою,

Дивимось перед собою.

Вигинаємо хребет,

Лікті зводимо вперед.

Мов метелики літаємо,

Крильця зводимо, розправляємо.

Сіли ми за парти, діти,

Будемо далі тему вчити.

V. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК

Робота за комп'ютером

Інструктаж учителя

— У папці «Інформатика. 4 клас» знайдіть файл із назвою «Школа Навпаки». Відкрийте його. Виправте помилки у файлі (деякі помилки вам допоможе знайти сам текстовий редактор — він підкреслює їх червоною хвилястою лінією). Після редагування збережіть файл у папку з вашим портфоліо. Не забудьте змінити назву файлу.

Орієнтовний текст для практичної роботи

Чи знаете ви, що 1 верисня йдуть дошколи діти ще 122 країн. А от у 43 країнах навчальний рік починаїтся 1 січня.

У японії навчалний рік триває з 1 квітня по 1 беризня. На канікули там відведено лише один місяц. А от у Аргентині та Панамі учні від почивають аж 4 місяці.

У різних країнах існуют різні системи оцінки знань учнів. Якщо в Росії та Угорщині 5 — найвиша оцінка, а 1 — найнища, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлят оцінки від 1 до 10. А у Франції найвиша оцінка — 20!

Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютерами

(бесіда за схемами (див. урок 2))

Практична робота за комп’ютерами

Вправи для очей

«Вісімка». Голову тримайте прямо, дивіться перед собою. Подумки уявіть горизонтальну вісімку максимального розміру в межах вашого обличчя і плавно опишіть її очима. Повторіть вправу кілька разів в одну сторону, потім — в іншу. Після цього часто-часто покліпайте очима.

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота в парах

Сполучи клавішу з її функцією.

End

переключає режим редагування тексту

Home

видаляє символ праворуч від курсора

Insert

переміщує курсор на кінець рядка

Delete

розпочинає новий абзац

Enter

переміщує курсор на початок рядка

Розвиток логічного мислення

Всього чотири літери у слові,

а зміст його міняють початкові.

З ґ — буде чорна птиця дика,

з п — інша, горда і велика,

з к — вже напій пахучий буде,

що для гостей готують люди;

з л — виріб, дошка з стояками,

де спочиваємо ми з вами,

також вибій, на шахтах знаний,

і вивержень потік вулкана.

Коли ж там с поставлю я,

то буде вже людське ім’я.

Які це слова? (Ґава, пава, кава, лава, Сава)

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

Прочитай слова, поясни їхні значення.

РЕГУДАНЯВАН (редагування)

ФОРТУМАНВАНЯ (форматування)





Перша публікація: 01/01/2016

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.