Розробки уроків - Інформатика 4 клас - 2016
ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ НА КОМП'ЮТЕРІ
Урок 6. ВІДКРИТТЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ТЕКСТОВОГО ДОКУМЕНТА
Цілі:
навчальна: розширити знання про текстовий редактор; формувати вміння відкривати текстові документи, зберігати їх на носіях даних;
розвивальна: розвивати увагу, вміння робити висновки, пам'ять, словниковий запас, зв'язне мовлення;
виховна: виховувати інтерес до інформатики, вміння слухати співрозмовника, поважати думку інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, підручники, картки з текстом.
Програмне забезпечення: текстовий редактор Microsoft Word.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Робота з картками
Подарувала якось бабуся Іванкові стареньку друкарську машинку. Зрадів хлопчик. Сів друкувати, і тут стало зрозуміло, що літер з та о у машинки немає.
— Спробуйте прочитати текст, який надрукував Іванко.
У кабінеті інфрматики сувр абрнено:
✵ тркатися адніх стінк кмп’ютера і кабелів;
✵ тркатися првдів живлення;
✵ тркатися екрана мнітра і йг адньї стінки;
✵ вмикати і вимикати кмп’ютер бе двлу вчителя;
✵ класти книги, шити на клавіатуру, мишу аб мнітр;
✵ працювати мкрими руками аб в мкрму одяі.
— А що б ви порадили Іванкові надалі? Як можна друкувати тексти, не використовуючи ці дві клавіші? (Використовувати клавіші з цифрами 3 та 0.)
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда
✵ Що ми використовуємо зараз замість друкарської машинки?
✵ Які програми можна використати для роботи з текстом?
✵ Які текстові редактори ви запам’ятали?
✵ Що можна робити за допомогою текстового редактора?
ІV. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Розповідь учителя
— Ми з вами допомогли Іванкові: підказали, як йому друкувати тексти, не використовуючи клавіші з літерами з та о. Тепер він може заново надрукувати свій текст уже без помилок. Комп’ютер дає нам більше можливостей для виправлення текстів або внесення в них коректив. Текст, збережений на комп’ютері, не потрібно заново створювати. Достатньо відкрити потрібний документ і внести необхідні виправлення. Сьогодні ми навчимося з вами працювати з готовими текстами та зберігати результати своєї роботи.
— Пригадайте, яку команду в програмі PowerPoint ми використовували для того, щоб відкрити створену нами презентацію.
— Така сама команда є і в програмі Microsoft Word. Використавши її, ви побачите вікно, у якому можна обрати місце розташування необхідного файлу.
— Для того щоб зберегти результати своєї роботи, у тому ж таки меню Файл оберіть команду Зберегти як. Далі знайдіть потрібну вам папку або носій даних, введіть ім’я файлу та кликніть по кнопці Зберегти.
Робота з підручником: _______________________________
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Робота за комп'ютером
Інструктаж учителя
— Сьогодні вам потрібно буде відкрити файл із назвою «Незнайко», який розміщено на локальному диску D у папці «Інформатика. 4 клас». У файлі ви побачите вірш. Але, на жаль, у Незнайка не працювала клавіша, якою можна розпочати новий абзац, тому всі рядки вірша збилися. Ви пам’ятаєте, що у віршах кожен рядок починається з абзацу. Тому ваше завдання — розставити абзаци так, щоб вийшов вірш. Готовий документ ви збережете в папку зі своїм портфоліо, але вже під іншою назвою (наприклад, «Вірш» або «Кольорова корова»).
Зразок тексту у файлі
Кольорова корова
Відпустив Юрко корову Погуляти у діброву. Йшла корова під мостом, Розганяла мух хвостом. Як напаслася в діброві — Молоко несла Юркові. Йшла, пихтіла, як вулкан, Терлась боком об паркан і сама того не знала, Що паркан пофарбували. Повернулася корова На подвір’я кольорова.
— Та це ж здорово! Чудово! —
Раптом вигукнув Юрко. —
Раз корова кольорова,
Кольорове й молоко!
Практична робота за комп’ютерами
Вправи для очей (фізкультхвилинка «Совенята»)
VII. РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ
✵ Що можна побачити із заплющеними очима ? (Сон)
✵ Як написати трьома буквами МЕРЗЛА ВОДА? (Лід)
✵ Що завжди правду каже? (Дзеркало)
✵ Що завжди збільшується і ніколи не стає меншим? (Вік)
✵ Сім братів, і в кожного одна сестра. Скільки сестер у родині? (Одна)
✵ Скільки горобець зробить кроків за сім років? (Жодного, бо він скаче)
VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
Продовж речення.
✵ Я сьогодні навчився ...
✵ Я зрозумів, як ...