Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік

РОЗДІЛ І. МАГНІТНІ ЯВИЩА

УРОК № 15. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 ІЗ ТЕМИ «МАГНІТНІ ЯВИЩА»

Мета уроку: перевірити і оцінити якість засвоєних учнями знань, умінь та навичок; учити учнів працювати самостійно; формувати вміння грамотно та охайно оформлювати роботу.

Тип уроку: урок контролю знань.

Формування ключових компетентностей:

♦ Математична грамотність.

♦ Компетентності в природничих науках і технологіях.

♦ Уміння навчатися впродовж життя.

Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи, табличні величини (за потреби).

Відеофрагмент:

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. ПЕРЕВІРКА ВИКОНАННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

ІІІ. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Варіант контрольної роботи

Рівень 1 (3 бали)

Оберіть правильну відповідь.

1. Повз сидячу людину лаборант проносить заряджену металеву кулю. Для кого з них існує магнітне поле?

A. Тільки для лаборанта. Б. Тільки для сидячої людини.

B. Не існує для обох. Г. Існує для обох.

2. Чим відрізняються силові лінії магнітного поля від електростатичного?

A. Тим, що магнітні лінії не перетинаються, а лінії електростатичного поля перетинаються.

Б. Тим, що магнітні лінії перетинаються, а лінії електростатичного поля не перетинаються.

B. Тим, що магнітні лінії замкнені, а лінії електростатичного поля — ні.

Г. Тим, що магнітні лінії безперервні, а лінії електростатичного поля перервні.

3. Визначте за рисунком напрямок сили Ампера, яка діє на провідник зі струмом у магнітному полі.

A. Вліво. Б. Вниз.

B. Вгору. Г. Виходить перпендикулярно з площини рисунка.

4. У вимірювальних приладах якої системи використовують рухому й нерухому рамки?

A. Теплова система. Б. Магнітоелектрична система.

B. Електромагнітна система. Г. Електродинамічна система.

5. Що називають електромагнітом?____________________

Рівень 2 (3 бали)

6. На тонких дротах підвішені дві котушки, які підключено до джерел струму. Як взаємодіють ці котушки? Поясніть свою відповідь.

7. До дротяної замкненої котушки, підвішеної на гнучких дротах, підносять штабовий магніт.

7.1. Як поводитиметься котушка?

7.2. Чи залежить відповідь від того, яким полюсом магніт наближають до котушки?

7.3. Для випадку, зображеного на рисунку, визначте напрямок струму в котушці та поясніть, як ви це зробили.

Рівень 3 (3 бали)

8. Під час замикання чи розмикання ключа в замкненому дротяному кільці A індукційний струм протікатиме в напрямку руху годинникової стрілки? Поясніть свою відповідь.

9. Чи можна намотати дріт на керамічний циліндр так, щоб під час пропускання по ньому електричного струму на кінцях циліндра утворилися південні магнітні полюси? Зробіть рисунок. Поясніть свою відповідь.

Рівень 4 (3 бали)

10. Замкнену дротову рамку, розташовану поблизу прямого провідника зі струмом, починають обертати навколо осі ab, потім — bc, а потім — ef. У якому випадку в рамці індукційний струм спостерігатися не буде? Відповідь обґрунтуйте.

Приклад розподілу балів за виконання контрольної роботи:

Рівень 1

Рівень 2

Рівень 3

Рівень 4

3 бали:

№ 1 — 0,5 бала

№ 2 — 0,5 бала

№ 3 — 0,5 бала

№ 4 — 0,5 бала

№ 5 — 1 бал

№ 6 — 1 бал

№ 7 - 0,5+0,5+1=2 бали

№ 8 — 1,5 бали

№ 9 — 1,5 бали

№ 10 — 3 бали

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

V. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал §§ .

Додаткове домашнє завдання (індивідуально)

Складіть 5 тестових завдань з вивченої теми.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit