Усі уроки інформатики 7 клас - 2016
ТЕМА 2. МОДЕЛЮВАННЯ
Урок 7. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2 «ПОБУДОВА ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ»
Цілі:
- навчальна: формування навичок створювати інформаційні моделі задач для заданої предметної галузі;
- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічного мислення; розвиток навичок та вмінь створювати інформаційні моделі задач для заданої предметної галузі;
- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: формування та вдосконалення практичних умінь і навичок.
Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)
Учитель роздає учням завдання, які еони виконують протягом 20 хв, потім учитель виставляє оцінки за завдання (у межах 12 балів).
Варіант 1
Кожну правильну відповідь оцінюють у 4 бали, частково правильну — 2 бали, неправильну — 0 балів.
1. Окресліть предметну галузь досліджень традиційних народних ремесел своєї області.
2. Наведіть приклади матеріальних моделей, які використовували на уроках.
3. Створіть у різних формах подання інформаційні моделі об'єкта квітка з точки зору художника та письменника.
Варіант 2
Кожну правильну відповідь оцінюють у 4 бали, частково правильну — 2 бали, неправильну — 0 балів.
1. Окресліть предметну галузь досліджень лікарських рослин свого краю.
2. Наведіть приклади інформаційних моделей, які використовували на уроках.
3. Створіть у різних формах подання інформаційні моделі об'єкта дитячий майданчик з точки зору архітектора та будівельника.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь учителя
— Сьогодні останній урок з теми «Моделювання». Під час вивчення цієї теми ви дізналися, що таке модель та предметна галузь, що існують матеріальна та інформаційні моделі. Тільки-но ми перевірили ваш теоретичний рівень підготовки, а зараз виконаємо практичну роботу, на якій ви закріпите здобуті навички та вміння створювати інформаційні моделі задач для заданої предметної галузі. Тож успіху вам!
IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Практична робота № 2 «Побудова інформаційних моделей»
Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні в зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.
Мета: розвиток навичок та вмінь створювати інформаційні моделі задач для заданої предметної галузі.
✵ Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
— У зошиті запишіть тему і мету практичної роботи.
За наявності практичних розробок на індивідуальних аркушах для кожного учня записувати в зошит не потрібно.

Завдання 1. Створіть інформаційну модель кубика Рубика в графічному редакторі Paint.
Алгоритм виконання завдання
1. Визначте мету побудови моделі кубика: подання загального уявлення про зовнішній вигляд кубика Рубика.
2. Запишіть основні властивості майбутньої моделі в таблицю.
Властивості |
Значення |
Форма |
Куб |
Кількість квадратиків на одній грані |
9 |
Кількість кольорів |
6 (не більше 9 квадратиків одного кольору на трьох гранях) |
Кількість видимих граней |
3 |
Ширина зображення |
від 5 до 3,5 см |
Висота зображення |
від 5 до 3,5 см |
3. Згідно зі встановленими властивостями побудуйте зображення кубика Рубика в графічному редакторі Paint.
4. Збережіть файл під назвою Завдання1_Прізвище_ПР_2.bmp у власній папці та надішліть на електронну пошту вчителя інформатики.
Завдання 2. Створіть інформаційну модель квітки за зразком у програмі MS PowerPoint або MS Word.

Алгоритм виконання роботи
1. Визначте мету створення моделі.
2. Створіть таблицю, до якої запишіть основні властивості майбутньої моделі (як у завданні 1).
3. Згідно зі встановленими властивостями створіть інформаційну модель квітки в середовищі MS PowerPoint (MS Word).
4. Збережіть файл під назвою Завдання 1_Прізвище_ПР_2 у власній папці та надішліть на електронну пошту вчителя інформатики.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити відповідний матеріал підручника.
Перша публікація: 01/01/2016
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.