Усі уроки інформатики 7 клас - 2016
ТЕМА 1. ЕЛЕКТРОННЕ ЛИСТУВАННЯ
Урок 4. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1 «ЕЛЕКТРОННЕ ЛИСТУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ВЕБ-ІНТЕРФЕЙСУ. ВКЛАДЕНІ ФАЙЛИ»
Цілі:
- навчальна: формування навичок електронного листування з використанням веб-інтерфейсу;
- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічного мислення; формування навичок та вмінь працювати з поштовими службами Інтернету;
- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: формування та вдосконалення практичних умінь і навичок.
Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)
Учитель роздає учням завдання, які вони виконують протягом 20 хв, потім вчитель виставляє оцінки за завдання (у межах 12 балів).
Варіант 1
Кожну правильну відповідь оцінюють у 2 бали, частково правильну — 1 бал, неправильну — 0 балів.
1. Що таке електронна пошта?
2. Із чого утворена адреса електронної поштової скриньки?
3. Які дії необхідно виконати для створення та надсилання електронного листа?
4. Як відповісти на отриманого листа?
5. Як створити папку для впорядкування листів у електронній скриньці?
6. Для чого призначено список розсилання? Як його створити?
Варіант 2
Кожну правильну відповідь оцінюють у 2 бали, частково правильну — 1 бал, неправильну — 0 балів.
1. Як створити електронну поштову скриньку?
2. Для чого потрібно заповнювати поле Тема під час створення електронного листа?
3. Як вкласти до електронного листа файл, який збережено на носії даних вашого комп'ютера?
4. Що означають символи Re: та Fw: в темі листа?
5. Для чого призначено адресну книгу? Як переглянути її вміст?
6. Як додати нові контакти до адресної книги?
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь учителя
— Ось і завершується сьогодні вивчення дуже цікавої та корисної теми «Електронне листування». Тільки-но ви написали міні-самостійну роботу, де перевірили свій теоретичний рівень підготовки, а зараз ми виконаємо практичну роботу, на якій ви закріпите здобуті навички та вміння користуватися електронною поштою. Тож успіху вам!
IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Практична робота № 1 «Електронне листування з використанням веб-інтерфейсу. Вкладені файли»
Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні у зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.
Мета: формування навичок та вмінь працювати з поштовими службами Інтернету.
✵ Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
1. Відкрийте вашу поштову скриньку, створіть новий лист. Уведіть у поле Тема ваше прізвище, в область тіла листа — поточну дату, клас і тему практичної роботи. Надішліть лист на адресу вчителя інформатики.
2. Надішліть на адресу вчителя інформатики електронний лист за темою «Моя Батьківщина — Україна!». Знайдіть в Інтернеті фотографії цікавих куточків України (до 3) та прикріпіть їх до листа. До тексту листа скопіюйте короткий опис, зображеного на фотографіях. Підпишіть лист «Практична робота 1. Власне прізвище».
3. Дайте відповідь на один з отриманих листів. Додайте до тексту отриманого листа свій коментар. Підпишіть лист «Практична робота 1. Власне прізвище».
4. Перешліть один з отриманих листів на адресу вчителя інформатики. Підпишіть лист «Практична робота 1. Власне прізвище».
5. Створіть папку Практична робота 1 у своїй поштовій скриньці та перемістіть до неї ті листи, які ви відправили під час уроку інформатики.
6. Очистіть від листів папку Відправлені.
7. Створіть в адресній книзі групу під назвою «7 клас». Додайте електронні адреси ваших однокласників до адресної книги, уведіть їх у створену групу. Надішліть листа всім членам групи.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити відповідний матеріал підручника.
Перша публікація: 01/01/2016
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.