Усі уроки інформатики 7 клас - 2016
ТЕМА 6. ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ
Урок 33. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМ «ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР», «РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ», «ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ»
Цілі:
- навчальна: визначення рівня опанування учнями основних теоретичних і практичних навичок з тем «Табличний процесор», «Розв'язування компетентнісних задач», «Виконання індивідуальних навчальних проектів»;
- розвивальна: розвиток уваги, кмітливості; перевірка рівня сформованості умінь та навичок роботи з табличним процесором; розв'язувати компетентнісних задач та виконування індивідуальних навчальних проектів;
- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: контроль та корекція знань, умінь і навичок.
Обладнання: завдання для контрольної роботи.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь учителя
— На сьогоднішньому уроці ми маємо перевірити вашу теоретичну базу та рівень знань з тем, що вивчили. Бажаю успіху.
ІІІ. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Контрольна робота № 2 з тем «Табличний процесор», «Розв'язування компетентнісних задач», «Виконання індивідуальних навчальних проектів»
Виконання теоретичної частини контрольної роботи проводять протягом 20 хв.
Кожне завдання оцінюють в 1 бал. Загальна сума балів становить 20 балів.
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
Варіант 1
1. Яка програма призначена для роботи з електронними таблицями?
A) MS Word.
Б) MS Excel.
B) Table.
Г) MS Access.
2. Як називається документ, що створює табличний процесор?
A) Таблиця.
Б) Аркуш.
B) Книга.
Г) Клітинка.
3. Що з наведеного є об'єктами електронної таблиці?
A) Стовпець.
Б) Рядок формул.
B) Клітинка.
Г) Панель інструментів.
4. Яка комбінація клавіш призначена для виділення всього аркуша?
А) Ctrl + A.
Б) Ctrl + End.
В) Alt + Home.
Г) Insert.
5. Що треба зробити, щоб виділити рядок?
A) Клацнути правою кнопкою миші по номеру.
Б) Ctrl + номер рядка.
B) Виділити всі клітинки рядка.
Г) Клацнути лівою кнопкою миші по номеру.
6. Яким буде результат копіювання вниз за допомогою маркера автозаповнення тексту Школа 11 в наступній клітинці?
A) Школа 11.
Б) Школа.
B) Школа 12.
Г) Порожньо.
7. Що треба зробити, щоб очистити вміст клітинок від даних?
A) Виконати команду Правка → Очистити.
Б) Ctrl + Х.
B) Натиснути клавішу Delete.
Г) Виконати команду Правка → Вирізати.
8. Якщо в першу клітинку ввести 2, а в другу 4, протягнути спільний маркер заповнення вниз, то яке число буде скопійовано в наступну клітинку?
A) 4.
Б) 5.
B) 6.
Г) 0.
9. Вкажіть правильні посилання на клітинку електронної таблиці.
A) T23.
Б) P56.
B) 5AB.
Г) ABC56.
10. Які дані можна ввести в клітинку електронної таблиці?
A) Текст.
Б) Формулу.
B) Картинку.
Г) Діаграму.
11. Яке число ввели з клавіатури, якщо в клітинці воно має вигляд 25 %?
A) 25 %.
Б) 25.
B) 0,25.
Г) 2,5.
12. Вкажіть правильні посилання на клітинку електронної таблиці.
A) T56567.
Б) T561.
B) 561T.
Г) AB561.
13. Якщо в клітинці відображаються знаки ######, то що це означає?
A) Текст не вміщується в задану ширину клітинки.
Б) Ввели ######.
B) Неправильне число.
Г) Число не вміщується в задану ширину клітинки.
14. Що відобразиться в клітинці, якщо ввели 1.1 через крапку?
A) Дата.
Б) 1.1.
B) 1,1.
Г) 1 січня (поточного року).
15. Що може містити формула?
A) Числа.
Б) Діаграму.
B) Функції.
Г) Команди.
16. Виберіть правильно записані формули.
A) =A1:D1.
Б) =A1/D1.
B) A1+D1.
Г) =A1+D1$.
17. Яку формулу треба записати у клітинку С5 для обчислення суми чисел у клітинках від С1 до С4?
A) =С1+С2+С3+С4.
Б) =СУММ(С1:С4).
B) =С1:С4.
Г) С5=С1+С2+С3+С4.
18. Який тип діаграм доцільніше використовувати для порівняння кількості учнів у різних класах?
A) Гістограма.
Б) Кругова.
B) Графік.
Г) Пірамідальна.
19. Що відбудеться з діаграмою, якщо змінити вихідні дані?
A) Залишиться без змін.
Б) Зміниться відповідно до нових даних.
B) Не буде відображатися.
Г) Відобразиться запит на зміну.
20. Щоб додати заголовок діаграми після її створення, яке діалогове вікно треба відкрити в контекстному меню.
A) Вихідні дані.
Б) Параметри.
B) Тип діаграми.
Г) Розміщення.
Варіант 2
1. Як позначають стовпці електронної таблиці?
A) Римськими цифрами.
Б) Латинськими літерами.
B) Арабськими цифрами.
Г) Грецькими літерами.
2. Скільки аркушів може бути в книзі, створеній табличним процесором?
A) 65536.
Б) 3.
B) 1.
Г) 256.
3. Вкажіть правильні посилання на клітинку електронної таблиці.
A) P56567.
Б) P56.
B) 56P.
Г) AB56.
4. Щоб зберегти відкритий файл з новим іменем, необхідно...:
A) вибрати команду Файл → Зберегти;
Б) Файл → Зберегти як ...;
B) Натиснути кнопку на панелі інструментів Зберегти;
Г) Shift + F12.
5. Які дані можуть міститися в клітинці?
A) Текст.
Б) Формула.
B) Картинка.
Г) Діаграма.
6. Який вигляд має маркер автозаповнення?
A) Товстий «плюс».
Б) Маленький чорний «плюс».
B) Прямокутна рамка.
Г) Маленький квадратик.
7. Яка комбінація клавіш призначена для виділення всього аркуша?
А) Ctrl + A.
Б) Ctrl + End.
В) Alt + Home.
Г) Insert.
8. Яким буде результат копіювання вниз за допомогою маркера автозаповнення тексту Понеділок в наступній клітинці?
A) Понеділок.
Б) Вівторок.
B) Понеділок 1.
Г) Порожньо.
9. Яким буде результат копіювання праворуч дати 01.02.2011 за допомогою маркера заповнення?
A) 02.02.2011.
Б) 01.03.2011.
B) 01.02.2012.
Г) 02.03.2012.
10. Який знак застосовують під час введення дробових чисел?
A) , (Кома).
Б) . (Крапка).
B) / (Слеш).
Г) _.
11. Які типи посилань на адреси клітинок може містити формула?
A) Одномірні.
Б) Нумеровані.
B) Абсолютні.
Г) Змішані.
12. Якою буде формула =A2*B2 з клітинки С2 після її копіювання в С3?
A) =A2*B2.
Б) =A3*B3.
B) =B2*C2.
Г) =B3*C3.
13. Що означає знак $, записаний в адресі клітинки?
A) Грошовий формат.
Б) Фінансовий формат.
B) Абсолютна адреса клітинки.
Г) Відносна адреса.
14. Скільки кроків робить Майстер діаграм для побудови діаграми?
A) 1.
Б) 2.
B) 3.
Г) 4.
15. Як називається елемент діаграми, у якому розшифровують кольори, виділені рядами даних?
A) Заголовок.
Б) Вісь категорій.
B) Легенда.
Г) Вісь значень.
16. Які дії можна виконувати з готовою діаграмою?
A) Змінювати розміри.
Б) Вилучати окремі елементи.
B) Переміщувати.
Г) Додавати свої елементи на діаграму.
17. Які дії виконує Майстер діаграм на першому кроці?
A) Визначає вихідні дані.
Б) Встановлює параметри діаграми.
B) Вибирає тип діаграми.
Г) Задає вигляд діаграми.
18. Що можна відформатувати на побудованій діаграмі?
A) Заголовок.
Б) Назву аркуша.
B) Легенду.
Г) Назву книги.
19. Що відображається в клітинці після введення до неї формули і натиснення клавіші Enter?
A) Адреса клітинки.
Б) Результат обчислення за формулою.
B) Формула.
Г) Формула і результат обчислення за формулою.
20. Чи можна ввести дані в клітинку за допомогою рядка формул?
А) Ні.
Б) Так, але тільки формули.
В) Так.
Г) Так, але тільки текст.
ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
На виконання практичної частини роботи відводиться 25 хв. За кожне правильно виконане завдання учень отримує 10 балів, загалом за 4 завдання — 40 балів.
1. Створіть новий файл у MS Excel та виконайте на робочому аркуші таблицю-заготовку для гри «Морський бій». Розташуйте кораблі, наприклад, як показано нижче. Оформте на свій розсуд. Збережіть файл у своїй папці під назвою КР2_Завдання1_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

2. Створіть новий файл у MS Excel та виконайте на робочому аркуші таблицю «Вартість побутової техніки у магазинах "Фокстрот" та "Розетка"». Використовуючи створення формул із застосуванням функцій, виконайте обчислення середньої ціни за побутову техніку; загальної ваги всієї покупки товарів; мінімальної та максимальної цін на побутову техніку. Створіть порівняльні діаграми. Збережіть файл у своїй папці під назвою КР2_Завдання2_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

3. Розв'яжіть задачу. Для використання на уроках геометрії у 7-му класі підготуйте в графічному редакторі зображення кутів: гострого, прямого, розгорнутого. Зафарбуйте їх внутрішні області.
4. Складіть короткий план реалізації індивідуального навчального проекту за темою «Нові сім чудес світу». Результати оформте у текстовому редакторі.
Бали за теоретичну та практичну частини контрольної роботи сумують та переводять в оцінки відповідно до таблиці.
Відповідність балів за виконання контрольної роботи до 12-бальної оцінки
Бали |
1-5 |
6-10 |
11-15 |
16-20 |
21-25 |
26-30 |
31-35 |
36-44 |
45-50 |
51-55 |
56-59 |
60 |
Рівень |
початковий |
середній |
достатній |
високий |
||||||||
Оцінка |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
IV. ПІДСУМОК КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Учитель перевіряє отримані завдання та виставляє оцінки учням за контрольну роботу.
Перша публікація: 01/01/2016
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.