Усі уроки інформатики 7 клас - 2016

ТЕМА 4. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР

Урок 24. КОМПЛЕКСНА ПРАКТИЧНА РОБОТА З ТЕМИ «ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР»

Цілі:

- навчальна: продовження формування навичок роботи у середовищі MS Excel;

- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічого мислення; закріплення навичок та вмінь працювати в середовищі табличного процесора MS Excel;

- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.

Тип уроку: формування та вдосконалення практичних умінь і навичок.

Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)

Учитель роздає учням завдання, які вони виконують протягом 20 хв, після чого виставляє оцінки за завдання (у межах 12 балів).

1. Що таке електронна таблиця?

A) Електронне табло;

Б) діалогова система обробляння даних, розташованих у клітинках;

B) інтерактивна програмна система для розрахунків і проведення обчислювальних експериментів;

Г) дитяча ігрова таблиця;

Д) комплекс програм для обробляння переважно цифрових даних.

2. Яка різниця між електронною таблицею (ЕТ) і табличним процесором (ТП)?

A) ТП — це просто інша назва ЕТ;

Б) ТП — це програми обробляння ЕТ;

B) ЕТ — таблиця з даними, а ТП — програма обробляння даних в ЕТ;

Г) жодної;

Д) ці поняття злилися, їх часто застосовують як синоніми.

3. До найбільш поширених ТП належать...:

A) Lotus1-2-3;

Б) Word;

B) PowerPoint;

Г) Supercalc;

Д) Excel.

4. У яких сферах застосовують ЕТ?

А) У бізнесі;

Б) фінансах;

В рекламі;

Г) статистиці;

Д) іграх.

5. Які ідеї покладені в основу ЕТ?

A) Полегшення режиму роботи мікропроцесора;

Б) прискорення введення і редагування тексту;

B) спрощення розрахунків;

Г) застосування різноманітних засобів обробляння й аналізу даних (у вигляді таблиць, графіків, діаграм);

Д) побудова обчислювальних моделей.

6. Які типи даних обробляє ТП?

A) Логічні;

Б) текстові;

B) символьні;

Г) числові;

Д) формули.

7. Що таке клітинка?

A) Мікросхема;

Б) клітинка, що розташована на перетині рядка і стовпця;

B) плата з мікросхеми;

Г) елемент рекламного табло;

Д) прямокутна матриця.

8. Як можна завантажити Excel?

А) Двічі клікнути ЛКМ (лівою кнопкою миші) по ярлику на Робочому столі;

Б) набрати ім'я;

В) ПКМ (правою кнопкою миші) по файлу з розширенням;

Г) меню Пуск → Програми;

Д) Пуск → Создать документ вибрати Нова книга ОК.

9. Основним документом є...:

A) аркуш;

Б) робоча книга;

B) файли;

Г) таблиця;

Д) макрос.

10. З аркушів яких типів може бути утворена книга?

A) Робочих аркушів;

Б) аркушів діаграм;

B) аркушів діалогу;

Г) аркушів макросів;

Д) аркушів змістів.

Відповіді.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

А



Х

Х




Х


Х

Б

Х

Х


Х


Х

Х


Х

Х

В

Х

Х



Х





Х

Г

Х


Х

Х

Х

Х


Х


Х

Д


Х

Х


Х

Х


Х



Завдання 1-6, 8, 10 оцінюються в 1,25 бали, завдання 7, 9 — в 1 бал. У сумі — 12 балів.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розповідь учителя

— Сьогодні на уроці ми закріпимо навички та вміння працювати в середовищі табличного процесора MS Excel.

IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

Комплесна практична робота з теми «Табличний процесор»

Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні у зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.

Мета: закріплення набутих навичок та вмінь працювати в середовищі табличного процесора MS Excel.

Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

— У зошиті запишіть тему і мету практичної роботи.

За наявності розробок практичних робіт на індивідуальних аркушах для кожного учня записувати в зошит не потрібно.

Завдання 1. Створіть новий файл та виконайте на робочому аркуші таблицю за наведеним зразком. Збережіть файл у свою папку під назвою Вправа 1_КПР_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

Завдання 2. Створіть новий файл та виконайте на робочому аркуші таблицю-календар, фрагмент якої показано на рисунку.

Підказка: для полегшення введення даних (назв місяців, днів тижня й дат) використовуйте функцію автозаповнення.

Позначте на календарі вихідні та святкові дні. Кожну пору року залийте певним кольором. Оформте календар за своїм художнім уподобанням. Збережіть файл у свою папку під назвою Вправа 2_КПР_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

Завдання 3. Створіть нову книгу та назвіть її Вправа3. Створіть таблицю «Успішність учнів», структуру якої показано на рисунку.

Побудуйте діаграму «Успішність учнів», де покажіть як успішність кожного учня з кожного предмета, так і сумарні бали кожного учня. На вже створеній діаграмі вкажіть значення даних. Змініть колір області побудови на сірий градієнтний, а тло всієї діаграми зробіть візерунковим. Вилучте легенду з діаграми.

Збережіть файл у свою папку під назвою Вправа 3_КПР_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

Завдання 4. Створіть новий файл, виконайте на робочому аркуші таблицю «Успішність учнів», фрагмент якої показано на рисунку, та обчисліть за допомогою функцій середній бал за рік, максимальний та мінімальний бал учня за рік.

Збережіть файл у свою папку під назвою Вправа 4_КПР_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу (правильне виконання кожного завдання оцінюють у 3 бали).

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити відповідний матеріал підручника.





Перша публікація: 01/01/2016

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.