Усі уроки інформатики 7 клас - 2016

ТЕМА 4. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР

Урок 23. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 7 «ВИКОНАННЯ ОБЧИСЛЕНЬ ЗА ДАНИМИ ЕЛЕКТРОННОЇ ТАБЛИЦІ. ВИКОРИСТАННЯ ВБУДОВАНИХ ФУНКЦІЙ»

Цілі:

- навчальна: продовження формування навичок роботи у середовищі MS Excel;

- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічого мислення; розвиток навичок та вмінь виконувати обчислення за даними електронної таблиці та використовувати вбудовані функції;

- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.

Тип уроку: формування та вдосконалення практичних умінь і навичок.

Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)

Учитель роздає учням завдання, які вони виконують протягом 20 хв, після чого вчитель виставляє оцінки за завдання (у межах 12 балів).

Варіант 1

Кожну правильну відповідь оцінюють у 4 бали, частково правильну — 2 бали, неправильну — 0 балів.

1. Як визначити, що в клітинці електронної таблиці міститься формула?

2. Як визначають послідовність виконання операцій у формулах електронної таблиці? Чи подібний запис формул у середовищі табличного процесора до того, який використовують під час вивчення математики?

3. Які існують способи копіювання формул в електронних таблицях?

Варіант 2

Кожну правильну відповідь оцінюють у 4 бали, частково правильну — 2 бали, неправильну — 0 балів.

1. Чим відрізняються в середовищі табличного процесора формули від функцій?

2. Яку послідовність дій потрібно виконати, щоб засобами табличного процесора обчислити середній бал учня за семестр?

3. Які види помилок можуть виникати під час уведення даних і формул та які існують способи їх усунення?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розповідь учителя

— Сьогодні на уроці ми закріпимо навички та вміння виконувати обчислення за даними електронної таблиці та використовувати вбудовані функції.

IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

Практична робота № 7 «Виконання обчислень за даними електронної таблиці. Використання вбудованих функцій»

Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні в зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.

Мета: закріплення набутих навичок та вміння виконувати обчислення за даними електронної таблиці та використовувати вбудовані функції.

Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

— У зошиті запишіть тему і мету практичної роботи (за наявності розробок практичних робіт на індивідуальних аркушах для кожного учня записувати в зошит не потрібно).

1. Запустіть MS Excel і створіть нову робочу книгу.

2. На першому робочому аркуші створіть таблицю за зразком.

3. Уведіть у поля А3:А12 порядкові номери, у поля В3:В12 — довільні назви фірм, у клітинки діапазону С3: Н12 — обсяг продажу товарів у гривнях (теж довільно).

4. Уведіть у клітинку І3 форму =СУММ(С3:Н3), скопіюйте її в усі клітинки стовпчика І.

5. Уведіть у клітинку J3 формулу =СРЗНАЧ(С3:Н3), скопіюйте її в усі клітинки стовпчика J.

6. Уведіть у клітинку К3 формулу =МАКС(С3:Н3), скопіюйте її в усі клітинки стовпчика К.

7. Округліть значення в клітинках до сотих часток гривні: Формат → Ячейки → Число → Денежный → Обозначений грн. Украинский → Число → Десятичных знаков 2.

8. Так само встановіть грошовий формат до всіх клітинок діапазону В3:К12.

9. У клітинку L3 уведіть значення місяця, який для фірми був найприбутковішим.

10. Збережіть електронну книгу з назвою ПР7_Прізвище у власній папці та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити відповідний матеріал підручника. Підготуватися до комплексної практичної роботи з теми «Табличний процесор».





Перша публікація: 01/01/2016

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.