Усі уроки інформатики 7 клас - 2016
ТЕМА 3. АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМ І РОЗГАЛУЖЕННЯМ
Урок 12. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 4 «СКЛАДАННЯ ТА ВИКОНАННЯ АЛГОРИТМІВ З РОЗГАЛУЖЕННЯМ У ВИЗНАЧЕНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ»
Цілі:
- навчальна: формування навичок створювати алгоритми з розгалуженням;
- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічного мислення; розвиток навичок та вмінь створювати та виконувати алгоритми з розгалуженням;
- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: формування та вдосконалення практичних вмінь і навичок.
Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)
Учитель роздає учням завдання, які вони виконують протягом 20 хв., потім вчитель виставляє оцінки за завдання (у межах 12 балів).
Варіант 1
Кожну правильну відповідь оцінюють у 2 бали, частково правильну — 1 бал, неправильну — 0 балів.
1. Наведи приклади алгоритмів з розгалуженням із повсякденного життя. Як істинність висловлювань, що записують в умові, впливає на порядок виконання дій?
2. Якою командою в середовищі Скретч реалізовано розгалуження повної форми?
Варіант 2
Кожну правильну відповідь оцінюють у 2 бали, частково правильну — 1 бал, неправильну — 0 балів.
1. Чим відрізняється повне та неповне розгалуження? Наведіть приклади алгоритмів з повним і неповним розгалуженням.
2. Якою командою в середовищі Скретч реалізовано розгалуження неповної форми?
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь учителя
— На попередніх уроках ми ознайомилися з базовими алгоритмічними структурами, висловлюваннями та створенням алгоритмів із повторенням та розгалуженням. Тож сьогодні на уроці ми навчимося створювати та виконувати алгоритми з розгалуженням у середовищі Скретч.
IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Практична робота № 4 «Складання та виконання алгоритмів із розгалуженням у середовищі Скретч»
Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні у зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.
Мета: розвиток навичок та вмінь створювати та виконувати алгоритми з повторенням.
✵ Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
— У зошит запишіть тему і мету практичної роботи.
За наявності розробок практичних робіт на індивідуальних аркушах для кожного учня записувати в зошит не потрібно.
Завдання 1. Старий Кажан дізнався, що таке паліндром. Допоможіть нашому герою навчитися визначати, чи є задане чотирицифрове число паліндромом.
Паліндром (від грець. ω — «назад, знов» та μ — «біг») — слово або віршований рядок, що однаково читають в обох напрямках (зліва направо та справа наліво).
Алгоритм виконання
1. Ввести чотирицифрове число.
2. Перевірити коректність уведених даних (числа).
3. Перевірити, чи є задане число паліндромом. Інакше кажучи, визначити, чи збігаються перша з четвертою цифри, а друга —з третьою. Ці дві умови мають справджуватися одночасно. Скрипт

4. Запустити проект на виконання в неповноекранному режимі.

Завдання 2. Комп'ютер випадковим чином породжує число у межах від 0 до 100, а гравець вгадує його. На пропозиції гравця комп'ютер повідомляє: «Мало», «Багато» чи «Ви вгадали!!!» залежно від взаємного розташування числа-здогадки і випадкового числа.
Блок-схема алгоритму

Скрипт

Запускаємо проект на виконання, натиснувши на зелений прапорець у правому верхньому куті програмного вікна.

V. ПІДСУМОК УРОКУ
За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити відповідний матеріал підручника. Підготуватися до практичної роботи.
Перша публікація: 01/01/2016
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.