Усі уроки інформатики 7 клас - 2016

ТЕМА 3. АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМ І РОЗГАЛУЖЕННЯМ

Урок 10. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 3 «СКЛАДАННЯ ТА ВИКОНАННЯ АЛГОРИТМІВ ІЗ ПОВТОРЕННЯМ У ВИЗНАЧЕНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

Цілі:

- навчальна: формування навичок створювати алгоритми з повторенням;

- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічного мислення; розвиток навичок та вмінь створювати та виконувати алгоритми з повторенням;

- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.

Тип уроку: формування та вдосконалення практичних умінь і навичок.

Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)

Учитель роздає учням завдання, які вони виконують протягом 20 хв, потім вчитель виставляє оцінки за завдання (у межах 12 балів).

Варіант 1

Кожну правильну відповідь оцінюють у 2 бали, частково правильну — 1 бал, неправильну — 0 балів.

1. Наведіть приклади речень, які є вказівками.

2. Що таке алгоритм? Наведіть приклади з лінійною структурою.

3. Що таке система вказівок виконавця?

4. Назвіть властивості алгоритму. Поясніть кожну з них.

5. Наведіть приклад послідовності вказівок, яка не є результативною.

6. Поясніть відмінність між словесною та графічною формами подання алгоритму.

Варіант 2

Кожну правильну відповідь оцінюють у 2 бали, частково правильну — 1 бал, неправильну — 0 балів.

1. Наведіть приклади речень, які не є вказівками.

2. Що таке виконавець?

3. Що таке середовище виконання?

4. Наведіть приклад послідовності вказівок, яка не є виконуваною.

5. Назвіть елементи блок-схеми алгоритму та поясніть їх призначення.

6. Який алгоритм (фрагмент алгоритму) називають лінійним?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розповідь учителя

— На попередніх уроках ми ознайомилися з базовими алгоритмічними структурами, висловлюваннями та створенням алгоритмів з повторенням. Тож сьогодні на уроці ми навчимося створювати та виконувати алгоритми з повторенням у середовищі Скретч.

IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

Практична робота № 3 «Складання та виконання алгоритмів із повторенням у середовищі Скретч»

Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні у зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.

Мета: розвиток навичок та вмінь створювати та виконувати алгоритми з повторенням.

Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

— У зошиті запишіть тему і мету практичної роботи.

За наявності розробок практичних робіт на індивідуальних аркушах для кожного учня записувати в зошит не потрібно.

Примітка. Про виконання кожного із завдань повідомляти вчителя підняттям руки.

Завдання. Створити проект, у якому над нічним містом під музику Спрайт Кажан(bat1-а) рухається ліворуч і праворуч.

Вказівки до роботи

1. Запускаємо програму Скретч.

2. Видаляємо із проекту Спрайт 1.

3. Додаємо в проект новий Спрайт. Натискаємо кнопку Новий об'єкт у папці Animals та вибираємо Спрайт bat1-a.

4. Додаємо для Спрайта Кажан новий костюм bat1-b.

5. Переміщуємо Спрайт Кажан ліворуч (з цього місця він і розпочне політ) і натискаємо на кнопку Приймати тільки зліва направо.

6. Змінюємо стандартне біле тло на night-city-with.

7. Імпортуємо до бібліотеки звук Xylo1.

8. Створюємо скрипт для нашого об'єкта — послідовність вказівок, що визначають дії та послідовність їх виконання об'єктом.

9. Запускаємо проект на виконання, натиснувши на зелений прапорець у правому верхньому куті програмного вікна, тестуємо реакцію Спрайта на натискання клавіші миші.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити відповідний матеріал підручника.





Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.