Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік
РОЗДІЛ І. МАГНІТНІ ЯВИЩА
УРОК № 4. ЕЛЕКТРОМАГНІТИ
Мета уроку: пояснити учням принцип дії електромагніту; встановити, від чого залежить магнітна дія електромагніту; показати широкий спектр застосування електромагнітів у виробництві та в побуті; розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати ситуацію; розвивати інтерес до вивчення фізики, ознайомлюючи учнів з історією розвитку техніки.
Формування ключових компетентностей:
✵ Математична грамотність.
✵ Компетентності в природничих науках і технологіях.
✵ Уміння навчатися впродовж життя.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: електромагніти в різних технічних пристроях, фотографії застосування електромагнітів у телеграфі, телефоні, мікрофоні, навушниках, гучномовці, електричному дзвінку тощо.
Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: відеозапис роботи електромагніту на заводі, у сільському господарстві (очищення пшениці); динамічна модель роботи електричного дзвінка.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ВИКОНАННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Запитання для фронтального опитування:
✵ Що ви можете сказати про магнітне поле котушки зі струмом?
✵ Як визначити магнітні полюси котушки зі струмом?
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення нової теми:
✵ Означення електромагніту.
✵ Будова електромагніту.
✵ Залежність магнітної дії електромагніту від сили струму, осердя, кількості витків котушки.
✵ Застосування електромагнітів.
Опорний конспект
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
✵ Що називають електромагнітами?
✵ Чим відрізняється електромагніт від котушки зі струмом і постійного магніту?
✵ Іноді після вимикання струму частина предметів залишається притягнутою до електромагніту підйомного крана. Що треба зробити для того, щоб ці предмети впали?
✵ Як можна регулювати підйомну силу електромагніта, що використовується в підйомному крані?
✵ На рисунку подана схема будови електричного дзвоника. Використовуючи рисунок, поясніть, як працює дзвоник.
✵ На рисунку подана схема будови автомата, що працює за певної температури. Поясніть принцип його роботи. Де можна встановлювати такі автомати?
Задачник №№
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VII. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
✵ Вивчити §__, вивчити конспект.
✵ Розв’язати вправу письмово.
✵ Розв’язати завдання №№ задачника.
✵ Підготувати лабораторну роботу № 1.
Додаткове домашнє завдання (індивідуально)
✵ Розширте свої знання про використання електромагнітів, наприклад, в електромагнітному реле.
Для записів учителя