Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік

РОЗДІЛ 3. МЕХАНІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ

УРОК № 34. ЗАЛЕЖНІСТЬ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ВІД ЧАСТОТИ. ШКАЛА ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ

Мета уроку: продовжити знайомити учнів зі шкалою електромагнітних хвиль, з різними видами електромагнітного випромінювання, їх фізичними властивостями, методами отримання та реєстрації; звернути увагу учнів на взаємозв'язок зміни частоти випромінювань з їх властивостями; формувати матеріалістичний світогляд учнів.

Формування ключових компетентностей:

✵ Математична грамотність.

✵ Компетентності в природничих науках і технологіях.

✵ Інформаційно-цифрова компетеність.

✵ Уміння навчатися впродовж життя.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: шкала електромагнітних хвиль, джерела ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, портрети Максвелла, Герца, Попова, Ньютона, Пулюя, рентгенівські знімки.

Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: відеозаписи роботи приладів нічного бачення (або самі прилади), відеофільм «Властивості різних видів випромінювання».

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ

Запитання для фронтального опитування:

✵ Що називають шкалою електромагнітних хвиль?

✵ Назвіть порядок розташування різних видів випромінювання на шкалі електромагнітних хвиль.

✵ Як змінюється на шкалі електромагнітних хвиль частота, довжина хвилі, її енергія?

✵ Як змінюються на шкалі електромагнітних хвиль хвильові та корпускулярні властивості випромінювання?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення нової теми:

✵ Інфрачервоне випромінювання.

✵ Видиме світло.

✵ Ультрафіолетове випромінювання.

✵ Рентгенівське випромінювання.

✵ Гамма-випромінювання.

Таблиця для заповнення під час уроку

Питання

Інфрачервоне

Видиме світло

Ультрафіолетове

Рентгенівське

Гамма

1. Діапазон довжин хвиль та частот






2. Розташування на шкалі електромагнітних хвиль






3. Коли та ким відкрите (вивчалося)






4. Джерела випромінювання






5. Приймачі випромінювання






6. Властивості цього виду випромінювання






7. Застосування цього виду випромінювання






Зауваження: таблиця заповнюється протягом уроку. Учні можуть заздалегідь підготувати окремі питання, які доповідають класу.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Запитання:

✵ Як ви розумієте тезу «кількісні зміни приводять до якісних змін»?

✵ Як ця теза проявляється, наприклад, в історичному перебігу подій?

✵ Які тварини використовують інфрачервоне випромінювання, наприклад, для орієнтування у темряві?

✵ Як ультрафіолетове випромінювання впливає на людину?

Задачник №№

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VII. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Домашнє завдання

✵ Вивчити §___, вивчити конспект.

✵ Розв’язати вправу письмово.

✵ Розв’язати завдання №№ задачника.

Додаткове домашнє завдання (індивідуально)

Розширте свої знання про історію відкриття електромагнітних хвиль різних діапазонів.

Для записів учителя







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit