Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік
РОЗДІЛ 2. СВІТЛОВІ ЯВИЩА
УРОК № 19. ЗАЛОМЛЕННЯ СВІТЛА НА МЕЖІ ПОДІЛУ ДВОХ СЕРЕДОВИЩ. ЗАКОНИ ЗАЛОМЛЕННЯ СВІТЛА
Мета уроку: поглибити знання про особливості поширення світла на межі двох середовищ; сформувати знання про закони заломлення світла; розвивати логічне мислення під час пояснення фізичних явищ; показати практичне застосування вивченої теми.
Формування ключових компетентностей:
✵ Математична грамотність.
✵ Компетентності в природничих науках і технологіях.
✵ Уміння навчатися впродовж життя.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: досліди із заломлення світла (склянка з рідиною та олівцем, лазер, скляна призма).
Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: динамічне демонстрування процесу заломлення світла.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Аналіз лабораторної роботи № 3.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Запитання для фронтального опитування:
✵ Що називається світловим променем?
✵ Що відбувається, якщо промінь світла падає на поверхню води або скла?
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення нової теми:
✵ Явище заломлення світла.
✵ Закони заломлення світла.
✵ Явище повного внутрішнього відбивання.
✵ Застосування явища повного внутрішнього відбивання світла. опорний конспект
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Запитання та завдання:
✵ Що називають кутом падіння та кутом заломлення світла?
✵ Чому дорівнює кут заломлення світла, якщо світловий промінь падає перпендикулярно до поверхні?
✵ Світло переходить зі скла до повітря. Порівняйте кути падіння та заломлення.
✵ Світло переходить з повітря у воду. Порівняйте кути падіння та заломлення.
✵ Накресліть подальший хід променя крізь скляну пластину з паралельними гранями.
Задачник №№
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VII. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
✵ Вивчити §__, вивчити конспект.
✵ Розв’язати вправу письмово.
✵ Розв’язати завдання №№ задачника.
✵ Підготувати лабораторну роботу № 4.
Додаткове домашнє завдання (індивідуально)
Знайдіть інформацію про те, у яких пристроях використані скляні призми.
Для записів учителя