Розробки уроків - ФІЗИКА 7 КЛАС - 2012 рік

РОЗДІЛ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА

УРОК 27. ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 11 «ВИЗНАЧЕННЯ ФОКУСНОЇ ВІДСТАНІ ТА ОПТИЧНОЇ СИЛИ ТОНКОЇ ЛІНЗИ»

Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту.

Тип уроку: урок формування практичних навичок.

Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально)

ІІІ. Виконання лабораторної роботи

Правила з техніки безпеки для учнів у кабінеті фізики:

✵ Лабораторне обладнання розміщуйте на своєму робочому місці акуратно, щоб запобігти падінню приладів або їх перекиданню.

✵ Чітко дотримуйтеся порядку виконання лабораторної роботи та правил техніки безпеки.

✵ Будьте уважні й дисципліновані, точно виконуйте вказівки вчителя.

✵ Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.

✵ Не починайте роботу без дозволу вчителя.

✵ При проведенні дослідів не допускайте граничних навантажень вимірювальних приладів.

✵ Стежте за справністю кріплень використовуваного обладнання, користуйтеся тільки справними приладами й обладнанням.

✵ Після завершення лабораторної роботи ретельно приберіть своє робоче місце.

✵ Із класу виходьте тільки з дозволу вчителя.

✵ При отриманні травми або поганому самопочутті повідомте про це вчителя.

1. Пропонується за допомогою збиральної лінзи отримати на екрані дійсне, обернене, збільшене зображення та дійсне, обернене, зменшене зображення полум’я свічки або нитки розжарення електричної лампочки, провести вимірювання, обчислення та заповнити таблицю.

Малюнок

Характеристика зображення

f, м

d, м

F = , м

D = , дптр







2. Учні пояснюють, чому дещо відрізняються обчислені у двох дослідах значення фокусної відстані та оптичної сили збиральної лінзи.

IV. Підбиття підсумків уроку

V. Домашнє завдання

✵ Завдання за підручником. Стор.176 (5-9) вправа письмово.

✵ Завдання за задачником:

✵ Додаткове завдання. Приготуйте повідомлення за темою: «Чому виникають міражі?»





Перша публікація: 01/01/2012

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.