Конспекти всіх уроків курсу ФІЗИКА 10 клас ІІ семестр - Рівень стандарту - 2018 рік
Урок 59. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 3 ІЗ ТЕМИ «МЕХАНІКА»
Мета уроку: оцінити сформованість знань учнів з вивченої теми, уміння застосовувати свої знання для пояснення фізичних явищ та розв'язання задач.
Формування ключових компетентностей:
✵ основні компетентності у природничих науках і технологіях;
✵ інформаційно-цифрова компетентність;
✵ математична компетентність;
✵ уміння вчитися впродовж життя.
Тип: урок контролю знань.
Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
ІІІ. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Приблизний варіант контрольної роботи
Рівень 1
1. Установіть відповідність між назвою фізичної величини та одиницею її вимірювання.
А Імпульс Б Енергія В Маса Г Швидкість |
|
2. Установіть відповідність між назвою фізичної величини та її позначенням.
А Енергія Б Імпульс В Зміна імпульсу Г Маса |
1) р 2) E 3) m 4) Δp |
3. На ракеті, швидкість якої відносно Землі дорівнює 0,85с, увімкнули прожектор у напрямку руху ракети. Чому дорівнює швидкість поширення світла відносно Землі?
А 0,85с
Б 1,85с
В 0,25с
Г c
4. Тіло масою 5 кг рухається зі швидкістю 10 м/с. Чому дорівнює його кінетична енергія?
А 250 Дж.
Б 500 Дж.
В 125 Дж.
Г 50 Дж.
5. Два тіла масами 60 та 80 кг рухаються назустріч одне одному зі швидкостями 8 та 6 м/с відповідно. Чому дорівнюватиме швидкість тіл після абсолютно непружного удару?
А 7 м/с.
Б 2 м/с.
В 0 м/с.
Г 14 м/с.
6. Для того щоб збільшити потужність механізму в 3 рази необхідно
А зменшити виконану за той самий час роботу втричі;
Б зменшити час виконання роботи втричі;
В збільшити роботу в 3 рази при зменшенні часу її виконання в 3 рази;
Г зменшити роботу в 3 рази при збільшенні часу її виконання в 3 рази.
Рівень 2
7. Два літаки однакової маси летять на однаковій висоті. Швидкість другого літака в 1,5 раза більша за швидкість першого. У якого літака більша потенціальна енергія? Поясніть свою відповідь.
8. Два космічних кораблі рухаються відносно нерухомого спостерігача рівномірно і прямолінійно у протилежних напрямках зі швидкостями 0,6с та 0,7с. Визначте відносну швидкість кораблів.
Рівень 3
9. Рух матеріальної точки описано рівнянням x = 5 - 4t + 2t2. Обчисліть імпульс тіла через 5 с та 7 с після початку відліку часу, якщо маса тіла дорівнює 400 г.
Рівень 4
10. Пружину жорсткістю 40 Н/м стиснули на 5 см. Розпрямляючись, ця пружина штовхає в горизонтальному напрямі кульку масою 10 г. Визначте швидкість кульки в момент, коли деформація пружини дорівнює 4 см.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання.
✵ Повторити вивчений матеріал.
Перша публікація: 01/01/2018
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.
