Розробки уроків - Українська мова 3 клас
Урок № 56. УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)
Тема: УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)
Мета: ознайомити учнів зі зразком ділового мовлення; вчити складати письмові привітання, запрошення, правильно писати адресу; закріплювати навички вживання звертань; виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.
Обладнання: підручник, зошит.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Холодно в полі, в саду, на городі,
Осінь мандрує по нашій господі.
Тепло і затишно в класі у нас,
Доброго дня, я вітаю всіх вас.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Аналіз перевірної роботи
2. Гра «"Зайве" слово»
— Знайдіть та викресліть «зайве» слово.
Марино, Олено, Катруся. («Зайве» слово «Катруся». Решта імен стоять у формі звертання.)
— Коли ми використовуємо слова у формі звертання?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо вчитися писати запрошення, привітання своїм рідним, друзям.
Для того, щоб привітати рідних, наприклад, зі святом, не потрібно писати листа, — достатньо надіслати письмове привітання. А коли ви бажаєте відсвяткувати день народження разом із друзями, ви можете роздати їм запрошення.
IV. РОБОТА З МОВНИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Ознайомлення зі структурою привітання
Привітання —► звертання —► вітання з подією —► побажання —► дата, підпис
2. Робота в парах
— Усно складіть привітання своїм рідним до їхнього дня народження.
3. Ознайомлення зі структурою запрошення
Запрошення —► звертання —► зміст події —► місце —► підпис
— Коли ми пишемо привітання? А коли — запрошення?
4. Робота в групах
— Усно складіть запрошення іншій групі на свято, яке відбудеться у вашій школі.
5. Словникова робота
— Як можна надіслати листа, привітання, запрошення? Що для цього потрібно знати? (Адресу того, кому надсилаєш письмове послання.)
Адреса — позначення місця проживання того, кому адресується лист.
Адресат — той, хто отримує лист.
Адресант — той, хто пише лист, запрошення, вітання.
— Запишіть каліграфічно слова: запрошення, привітання, адреса, подруга, шановна, шановний, відбудеться, звертання, день народження, приміщення.
Поставте в цих словах наголос.
6. Робота за підручником (с. 84, впр. 201)
— Розгляньте та прочитайте тексти запрошень.
— Прочитайте звертання.
— Куди запрошують? Де відбудеться? За якою адресою? Хто запрошує?
— Складіть власне запрошення.
— Розгляньте малюнок на с. 85. Що написали діти?
— Складіть власне привітання.
— Які пунктуаційні знаки ви ставитимете наприкінці речень у привітанні? Чому?
— Згадаймо їх!
Гра «Знайди відомі розділові знаки»

Запам’ятайте! Запрошення та привітання є виявом уваги до людини й свідченням приязного ставлення до неї. Запрошення і привітання — це засіб підтримати добрі взаємини між людьми. Якщо людина хоче, щоб про неї пам’ятали інші, вона повинна не забувати про них. |
V. ПІДСУМОК УРОКУ
Читання запрошень. Редагування.
Перша публікація: 01/01/2008
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.