МАТЕМАТИКА
Поурочні плани для 5 класів

Урок № 25

Тема. Множення десяткових дробів


Мета. Продовжувати формування навички множення десяткових дробів.


Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання у вигляді математичного диктанту.

1) Записати у вигляді добутку 3,2+3,2+3,2.

2) Скільки цифр після коми матиме добуток 0,027×3,02.

3) Знайти добуток чисел: а) 0,5×0,7; б) 8,5×0,2; в) 3,2×3; г) 0,02×2; д) 7,92×1; е) 1,02×2.

4) Що означає запис: а) 3,52; б) 8,23.

5) Чому дорівнює квадрат числа: а) 0,7; б) 1.

6) Чому дорівнює куб числа а) 0,3.

7) Знайти значення виразу 3,3а, якщо а = 0,4?


ІІ. Повідомлення теми. Мотивація діяльності

Розв’язування вправ на множення десяткових дробів з використанням законів множення.


ІІІ. Актуалізація опорних знань

1) Правило множення десяткових дробів.

2) Закони множення:

а) переставний а× b= b×а;

б) сполучний а×(b×с) = (а× b)×с;

в) розподільний (а+ b)×с = а×с+ b×с.


ІV. Розв’язування вправ на застосування законів множення

№ 1272(а).

30,25×2,01+20,05×2,02 = 2,01×(30,25+20,05) = 2,01×50,3 = 101,03

Зробити на дошці та в зошитах


№ 1243(а).

9,1×0,487 – 9,1×0,177 = 9,1×(0,487 – 0,177) = 9,1×0,31 = 2,821

Зробити з коментуванням


№ 1243(б).

21,7×343,2+343,2×8,35 = 343,2×(21,7+8,35) = 343,2×30,05 = 10313,16

Зробити самостійно


№ 1283 – колективне розв’язування із записом на дошці

а) 1,52+ 0,82 = 2,25+ 0,64 = 2,89

б) (1,5+ 0,8)2= 2,32= 5,29

в) 1,52– 0,82= 2,25 – 0,64 = 1,61

г) (1,5- 0,8)2 = 0,72= 0,49


V. Підсумки уроку і завдання додому

§27; № 1264; № 1266; № 1271; № 1282*.





Перша публікація: 01/01/2008

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.