Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ

Урок 127. ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 43 + 25. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: ознайомити учнів із додаванням двоцифрових чисел виду 43 + 25; вправляти у розв'язуванні задач, порівнянні виразу і числа; розвивати логічне мислення, уважність; виховувати повагу один до одного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Математичний диктант

✵ Збільшіть 23 на 6.

✵ Зменшіть 76 на 6.

✵ Знайдіть суму чисел 52 і 40.

✵ Зменшуване — 74, від’ємник — 50, знайдіть різницю.

✵ Дізнайтеся, на скільки 19 більше, ніж 9.

✵ Запишіть, скільки хвилин в одній годині.

✵ На скільки сантиметрів 1 м більше, ніж 1 см?

✵ На скільки копійок одна копійка менша, ніж одна гривня?

2. Розв'язування задач

✵ О 2 годині дня в Харкові йшов дощ. Чи можна чекати на сонячну погоду через 12 годин?

✵ Назвіть у порядку черговості днів ці слова: післязавтра, учора, сьогодні, завтра, позавчора.

✵ Дощ ішов 3 дні і 3 ночі. Скільки діб йшов дощ?

3. Робота в парах

Подані вирази і відповіді. Потрібно з’єднати лінією вираз із його значенням.

8 + 90

56

27 - 6

37

30 + 4 + 3

98

52 - 2 + 6

30

43 - 3 - 10

21

4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

15; 18; 20; 3; 45; 37

— Визначите «зайве» число. Чому число 3 «зайве»?

— Збільшіть його на 10.

— Яке це число? Розкладіть на розрядні доданки.

— А як ще можна отримати число 13 за допомогою одноцифрових чисел?

ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 734)

Завдання 1

— Запишіть кожне число у вигляді суми розрядних доданків за зразком. Завдання 2

— Розгляньте, як виконали додавання. Поясніть спосіб обчислення.

— До десятків додайте десятки, до одиниць — одиниці, а отримані результати додайте.

Завдання 3

— Розв’яжіть з усним поясненням. Назвіть вирази з відповідями, що є парним числом. Відповідь якого прикладу найбільша? найменша?

Завдання 4

— Знайдіть значення виразів, у яких другий доданок — двоцифрове число.

Завдання 5

— Порівняйте вираз і число. Прочитайте рівності. Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «більше». Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «менше».

Завдання 6

— Яка довжина дзьоба лелеки? Що сказано про довжину дзьоба африканського марабу? Яка довжина дзьоба африканського марабу? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв'язування прикладів з коментуванням

36 + 22 81 + 15 24 + 13

54 + 14 63 + 32 36 + 11

2. Розв'язування задачі

Учні двох класів збирали шишки для уроків праці. Учні першого класу зібрали 26 шишок, учні другого класу — на 13 шишок більше, ніж учні першого класу. Скільки шишок зібрали учні другого класу?

3. Самостійна робота

На дошці записані рівності і нерівності.

І варіант. Записати рівності.

2 варіант. Записати нерівності.

Взаємоперевірка.

4. Розв'язування логічного завдання

Троє друзів — Ігор, Андрій і Володимир — мають собак — вівчарку, пуделя і добермана. Ігор живе в одному під’їзді із власником пуделя. Доберман, виходячи ввечері гуляти зі своїм хазяїном, завжди дуже радіє, зустрічаючи Володимира з його собакою, але не переварює пуделя і завжди злісно облаює його при зустрічі. У кого з хлопчиків який собака?


вівчарка

пудель

доберман

Ігор

-

-

+

Андрій

+

-

-

Володимир

-

+

-

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яке завдання ви вважаєте найцікавішим?

— Як оцінюєте свою роботу на уроці?