Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 11 ДО 20. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 20 НА Основі НУМЕРАЦІЇ
Урок 89. ЧИСЛОВИЙ ВИРАЗ. СКЛАДАННЯ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ І ОБЧИСЛЕННЯ ЇХ ЗНАЧЕННЯ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР
Мета: ознайомити учнів з поняттям «числовий вираз»; учити складати числові вирази й обчислювати їх значення, розпізнавати геометричні фігури; розвивати увагу, вміння аналізувати й зіставляти; сприяти вихованню ініціативності, допитливості й інтересу до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба. Робота з числовим віялом
✵ Чому дорівнює сума чисел 3 і 5?
✵ Зменшуване 9, від’ємник 4. Знайдіть різницю.
✵ Число 7 збільшити на 3.
✵ Число 8 зменшити на 4.
✵ На скільки 6 більше від 5?
✵ Діти посадили 7 рядів буряка, а моркви — на 2 ряди більше. Скільки рядів моркви посадили діти?
✵ Бабуся купила 2 десятка яєць, а мама — 1 десяток. На скільки десятків яєць більше купила бабуся, ніж мама?
2. Доповнення рівностей

3. Запис чисел під диктовку вчителя
11; 13; 16; 19;20.
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 96)
Завдання 1
— Прочитайте задачу.
У кішки 5 сірих кошенят, а білих — на 2 менше. Скільки білих кошенят у кішки?
— Скільки у кішки сірих кошенят? Що сказано про білих кошенят?
— Для розв’язання цієї задачі потрібно скласти числовий вираз 5 - 2 та знайти його значення: 3.
5 - 2 = 3, де 3 — значення числового виразу.
Завдання 2
— Прочитайте числові вирази.
— Знайдіть числові вирази, що містять дію віднімання. Скільки їх? (4)
— Обчисліть їх значення.
— Назвіть компоненти дії віднімання. Підкресліть зменшуване.
Завдання 3
— Розгляньте малюнок. Знайдіть пари кросівкам і складіть числові вирази, що містять дію додавання. Обчисліть їх значення. Назвіть компоненти дії додавання.
Завдання 4
— Розгляньте малюнок. Скільки чотирикутників заховалося у квадраті? (18) А скільки трикутників? (12) Чого більше? На скільки більше?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Самостійне розв'язування задачі на зменшення числа на кілька одиниць
Ніна зібрала 9 ромашок, а Оленка — на 7 ромашок менше. Скільки ромашок зібрала Оленка?
Самоперевірка робіт.
2. Конкурс «Кращий математик»
— Складіть усі можливі приклади, використовуючи числа 2; 5; 7.
3. порівняння виразу і числа

4. Логічна задача
У тварини дві праві ноги, дві ліві ноги, дві ноги попереду, дві позаду. Скільки ніг у тварини? (4)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було складним, а яке — легким?
Перша публікація: 01/01/2013
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.