Усі уроки інформатики 7 клас - 2016
ТЕМА 4. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР
Урок 21. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 8 «СТВОРЕННЯ ДІАГРАМ. АНАЛІЗ ДАНИХ, ПОДАНИХ НА ДІАГРАМІ»
Цілі:
- навчальна: продовження формування навичок роботи у середовищі MS Excel;
- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічного мислення; розвиток навичок та вмінь будувати та аналізувати діаграми;
- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: формування та вдосконалення практичних умінь і навичок.
Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)
Учитель роздає учням завдання, які вони виконують протягом 20 хв, після чого вчитель виставляє оцінки за завдання (у межах 12 балів).
Варіант 1
Кожну правильну відповідь оцінюють у 3 бали, частково правильну — 1,5 бала, неправильну — 0 балів.
1. Що таке електронна таблиця?
2. Які призначення мають основні елементи вікон книг?
3. Назвіть основні складові діаграми.
4. Опишіть різні способи побудови діаграм.
Варіант 2
Кожну правильну відповідь оцінюють у 3 бали, частково правильну — 1,5 бала, неправильну — 0 балів.
1. Опишіть можливі операції редагування діаграм.
2. Опишіть можливі операції форматування діаграм.
3. Що таке діаграма?
4. Які види діаграми існують?
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь учителя
— Сьогодні на уроці ми закріпимо набуті на попередніх уроках навички зі створення алгоритмів із повторенням та розгалуженням.
IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Практична робота № 8 «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі»
Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні в зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.
Мета: закріплення набутих навичок та вмінь створювати та виконувати алгоритми з повторенням та розгалуженням.
✵ Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
— У зошиті запишіть тему і мету практичної роботи.
За наявності розробок практичних робіт на індивідуальних аркушах для кожного учня записувати в зошит не потрібно.
Завдання 1. У навчальному закладі було проведене тестування, у якому взяло участь 70 десятикласників. Під час тестування вони відповідали на запитання:
1. На якому рівні ви володієте комп'ютером?
Результати опитування: початковий — 11, середній — 18, достатній — 32, високий — 9.
2. Чи допомагає вам комп'ютер у підготовці до уроків?
Результати опитування
Українська мова та література |
Історія |
Іноземна мова |
Фізика, хімія |
Біологія, географія |
Художня культура |
Алгебра, геометрія |
56 |
65 |
48 |
59 |
44 |
61 |
42 |
3. Як ви використовуєте комп'ютер у підготовці до уроків? Результати опитування
Переклад текстів |
Написанння рефератів, повідомлень |
Побудова графіків функцій |
Підготовка ДЗ |
Перевірка правопису |
Підготовка презентацій |
Читання електронних підручників |
58 |
69 |
42 |
54 |
48 |
63 |
47 |
Зробіть аналіз результатів опитування та побудуйте діаграми, які найточніше відображають подані результати.
Завдання 2. В Україні, за даними 2012 року, діють 4,5 тис. сміттєзвалищ, з них 314 — перевантажені, 897 — не відповідають нормам екологічної безпеки.
Виконайте заготовку таблиці в середовищі MS Excel для побудови діаграм, де відображено якісний склад сміттєзвалищ. Оформте її за власним смаком та збережіть у власній папці.
Завдання 3.
1. Відкрийте редактор електронних таблиць MS Excel.
2. Перейменуйте Лист1 на Кругова діаграма.
3. Побудуйте на аркуші Кругова діаграма кругову діаграму за даними соціологічного опитування (123 особи відповіло «так», 23 — «ні», 14 — «не визначились»).
4. Діаграма матиме такий вигляд.

5. Перейменуйте Лист2 на Гістограма.
6. Побудуйте гістограму Курс долара. Приклад гістограми наведено нижче:

7. Збережіть виконання завдання у власній папці з іменем ПР8_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити відповідний матеріал підручника.
Перша публікація: 01/01/2016
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.