Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015
ПОШУК ДАНИХ В ІНТЕРНЕТІ
Урок 11. КОМП'ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ
Цілі:
навчальна: сформулювати поняття комп'ютерної мережі та її видів; закріпити знання про можливості комп'ютерів;
розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник, презентація з теми.
Програмне забезпечення: електронна карта України.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Привітання.
2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Робота в парах
Розгадайте кросворд.

Відповідь. 1. Помідор. 2. Редис. 3. Огірок. 4. Петрушка. 5. Жолуді. 6. Капуста.
Ключове слово — МЕРЕЖА.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Проблемне запитання
— Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб передати повідомлення з одного комп’ютера на інший?
— Розгадавши кросворд, ви дізнались, як називається таке з’єднання комп’ютера, за якого можна передавати повідомлення з одного комп’ютера на інший. Отже, тема нашого уроку — «Комп’ютерні мережі».
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення теми
1. Комп’ютерна мережа — що це таке?
2. Види мереж.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Встали, діти, тільки — раз. Фізкультпауза у нас.
Віє вітер: «Шу-шу-шу, я берези колишу.
Хмари розганяю в небі, дощ несу вам по потребі.
Як стомлюся, то спинюсь. Я нікого не боюсь».
Сіли й ми за парти, діти, будем далі тему вчити.
VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1. Робота з підручником: с. 52, запитання і завдання 1, 2, 4.
2. Робота з додатковим матеріалом:
3. Додаткове завдання
Виберіть зі списку елементи комп’ютерного вікна.
✵ Кнопка Закрити.
✵ Повзунок.
✵ Кнопка Пуск.
✵ Рядок заголовка.
✵ Робоче поле.
✵ Робочий стіл.
✵ Рядок меню.
✵ Лінійка прокручування.
4. Завдання для розвитку логічного мислення
1) Світланка припинила читати книжку на 53-й сторінці, а почала читати на сторінці, яка має номер, записаний такими самими цифрами. Скільки сторінок прочитала Світланка?
Відповідь. 53 - 35 = 18.
2) У квартирах 1, 2 і 3 живуть біле, чорне та руде кошенята. У квартирі 1 — не чорне. Біле — не в 1-ій и не в 2-ій. Хто де живе?
5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки
Працюємо за комп’ютером, с. 52 підручника.
VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ
Поглянемо вправо, поглянемо вліво,
І вгору, й додолу, і навкруги,
Від праці очі нехай відпочинуть,
Зарядку для них я зроблю разів три!
VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ
Гра «Яблунька»
На дошці прикріплено картинку у вигляді яблуньки. Учитель роздає дітям яблучка червоного та зеленого кольорів. Яблучка треба прикріпити до яблуньки: червоне — мені дуже сподобався урок, я отримав багато цікавої інформації; зелене — урок був нецікавим, я не дізнався нічого нового.
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Перша публікація: 01/01/2015
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.