Розробки уроків - ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я 3 клас - (за підручником О. В. Гнатюк) - 2014 рік
ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ'Я
Урок 8. ОХАЙНІСТЬ ТА ОСОБИСТА ГІГІЄНА. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ І ВЗУТТЯМ
Мета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров'я.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Вільний мікрофон»
— Що таке активний відпочинок?
— Розкажіть про свій активний відпочинок.
— Які переваги має активний відпочинок?
— Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому?
— Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яке значення для здоров’я має охайність та особиста гігієна.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 33-37)
Читання статті «Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям».
— Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття?
— Чи всі ґудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець.
— Як виглядає і почувається охайна людина?
— Про що свідчить охайність людини?
— Доведіть, що від чистоти одягу і взуття залежить здоров’я.
— Поясніть, як слід добирати речі.
— Доведіть, що для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття.
— Назвіть правила догляду за одягом.
— Які правила догляду за взуттям ви запам’ятали?
Запам’ятай! Учись самостійно доглядати за своїм одягом і взуттям.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Продовження роботи за підручником (с. 33-36)
1) Робота за малюнками.
— Розгляньте малюнки на с. 33. Які правила особистої гігієни виконують діти?
— Розгляньте малюнки на с. 33. Для яких видів діяльності призначений цей одяг?
— Розгляньте малюнки на с. 35-36. Які правила догляду за одягом і взуттям виконують діти?
2) Робота над прислів’ями.
✵ На неохайній людині всяка одежа погана.
✵ Бережи одяг, поки новий, а здоров’я — поки молодий.
3) Робота над загадками.
✵ Як дивлюся я у нього,
Бачу там себе самого. (Дзеркало)
✵ Лежу в кишені і чекаю
Рев, бруднуль і плаксія.
Витру їм потоки сліз.
Не забуду і про ніс. (Носовичок)
✵ Наче їжачок на вигляд.
Та не просить їсти.
По одягу пробіжить —
Стане одяг чистий. (Щітка)
4) Робота в групах.
— Обговоріть, як слід доглядати за своїм одягом і взуттям.
Запам’ятайте! Взуття має бути зручним і підходити за розміром.
5) Робота за малюнками.
— Розгляньте малюнки. Хто з дітей неправильно вдягнений для катання на ковзанах і занять у спортзалі?
2. Робота в парах
— Розкажіть одне одному про ваш улюблений одяг.
3. Фронтальна бесіда
— Чим вкрите наше тіло?
— Які ознаки має шкіра? Якою є її будова?
— Як одяг допомагає зберегти шкіру здоровою?
— Який одяг ми вдягаємо на ніч?
— Як називають одяг для уроків фізичної культури?
— Чому потрібно перевдягатися після школи?
— Які предмети верхнього одягу ви знаєте?
Запам’ятайте! Чистий одяг допомагає зберегти шкіру здоровою.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Бесіда
— Чому важливо мати охайний вигляд?
— Яких правил особистої гігієни слід дотримувати?
— Як доглядати за одягом?
— Як доглядати за взуттям?