Розробки уроків - ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я 3 клас - (за підручником О. В. Гнатюк) - 2014 рік
ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ'Я
Урок 6. АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК. БЕЗПЕКА ПРИ ЗАНЯТТЯХ СПОРТОМ
Мета: розширити уявлення учнів про види активного відпочинку, про можливі небезпеки при катанні на роликах, скейтбордах, велосипеді; навчати школярів використовувати засоби захисту під час занять спортом, обирати безпечні місця для активного відпочинку; виховувати обережність, відповідальність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Вільний мікрофон»
— Що впливає на працездатність людини?
— Які вправи підвищують працездатність?
— Як ви вважаєте, коли у вас працездатність вища — зранку, вдень чи ввечері? У який день тижня?
— Деякі учні ніколи не роблять фізкультурних пауз під час виконання домашніх завдань, вважають їх непотрібними. Доведіть, що вони помиляються.
— Який найкращий для себе час на виконання домашніх завдань ви встановили?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види активного відпочинку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 23-27)
1) Читання статті «Про активний відпочинок».
— Доведіть, що найкращим відпочинком є зміна одного виду діяльності на інший.
— Чому активний відпочинок особливо потрібен дітям?
— Що необхідно дітям для нормального росту й розвитку?
— Яких правил безпеки слід дотримувати під час гри?
— Назвіть відомі вам види активного відпочинку для дітей.
— Які правила безпеки ви запам’ятали?
— Які вам відомі види спорту?
— Якими видами спорту ви захоплюєтеся?
— З ким можна порадитися, яким видом спорту вам краще займатися?
— Що цікавого про ковзани ви дізналися?
2) Робота за малюнками (с. 23-24).
— Розгляньте фотографії нас. 23.
— Розкажіть, що роблять учні під час перерви.
— А як ви відпочиваєте на перервах?
— Розгляньте фотографії на с. 24-25.
— Які емоції у дітей на фотографіях? Чим корисні заняття спортом?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота в парах
— За допомогою схеми назвіть види активного відпочинку.
— По черзі розкажіть про свій улюблений активний відпочинок.
Запам’ятайте! Активний відпочинок — важлива частина життя.
2. Бесіда з елементами розповіді
— Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я. Вони знімають напруження і покращують настрій.
Під час руху серце починає битися частіше, прискорюється кровообіг і поглиблюється дихання. Біг, стрибки, плавання тренують м’язи, формують правильну поставу і навіть допомагають швидше вирости.
— Де у вашому населеному пункті можна навчитися кататися на роликах, скейті, велосипеді?
— Як називають доріжки, призначені для велосипедистів?
Запам’ятайте! Активний відпочинок зміцнює здоров’я.
3. Робота в групах
— Яких правил безпеки слід дотримувати під час занять спортом?
— Розкажіть, хто із вас потрапляв у небезпечну ситуацію, катаючись на роликах, скейті чи велосипеді.
— Де це сталося?
— Що спричинило небезпечну ситуацію?
— Як можна було уникнути небезпеки?
— Які існують засоби захисту для занять активними видами спорту? Запам’ятайте! Під час занять активними видами спорту одягай шолом та інші засоби безпеки.
4. Продовження роботи за підручником (с. 26-27)
1) Розгадування ребусів.
Спорт, гра.
2) Робота в групах.
— Поясніть прислів’я.
Ходи більше — проживеш довше.
3) Робота над загадками.
✵ Всі його ногами б’ють,
Відпочити не дають.
Він не журиться, не плаче —
На зеленім полі скаче. (М’яч)
✵ З нетерпінням зиму ждуть,
Лід малюють — іскри йдуть!
Гострі та стрімкі вони.
Мають назву... (ковзани).
4) Розучування гри «Лисиця і заєць».
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Бесіда
— Які види відпочинку є активними?
— Які види відпочинку є пасивними?
— Де можна кататися на роликах, скейтбордах, велосипедах, самокатах?
— Які засоби захисту під час занять спортом вам відомі?