Розробки уроків - Біологія 7 клас - Задорожний К. М. 2017
Різноманітність тварин
УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ
Цілі уроку:
• освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми;
• розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки;
• виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.
Обладнання і матеріали: таблиці, фотографії або слайди презентації із зображенням риб, амфібій, рептилій, птахів, ссавців.
Базові поняття і терміни уроку: хребетні, риби, амфібії, рептилії, птахи, ссавці.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Питання для бесіди
• Які групи можна виділити серед амфібій?
• Які особливості притаманні однопрохідним?
• Які особливості притаманні рептиліям?
• Яке значення в природі мають птахи?
• Яке значення ссавці мають для людини?
III. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
Завдання для перевірки знань з теми
Варіант 1
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Представником амфібій є:
а) хохуля; б) квакша; в) скат.
2. Має стрибальні кінцівку і голу шкіру, яка багата на залози:
а) веретільниця; б) кенгуру; в) жаба.
3. Пристосований до плаваючого образу життя:
а) дельфін; б) кріт; в) кажан.
Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:
№ |
Твердження |
«Так» або «ні» |
4 |
Усі ящірки мають чотири кінцівки |
|
5 |
Пуголовки жаб живляться рослинною їжею |
|
6 |
Акула є хрящовою рибою |
7. Дайте визначення. Рептилії — це_______________________________ .
8. Дайте відповідь на запитання.
Яке значення для людини мають кісткові риби?
Варіант 2
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Представником ссавців є:
а) хохуля; б) квакша; в) скат.
2. Має стрибальні кінцівку і шкіру, яка вкрита шерстю:
а) веретільниця; б) кенгуру; в) жаба.
3. Пристосований до літаючого образу життя:
а) дельфін; б) кріт; в) кажан.
Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:
№ |
Твердження |
«Так» або «ні» |
4 |
Деякі ящірки не мають кінцівок |
|
5 |
Дорослі жаби живляться рослинною їжею |
|
6 |
Карась є хрящовою рибою |
7. Дайте визначення. Птахи — це _____________________________________________.
8. Дайте відповідь на запитання.
Яке значення для людини мають амфібії?
Варіант 3
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Представником риб є:
а) хохуля; б) квакша; в) скат.
2. Не має кінцівок і має шкіру, яка вкрита лускою:
а) веретільниця; б) кенгуру; в) жаба.
3. Пристосований до риючого образу життя:
а) дельфін; б) кріт; в) кажан.
Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:
№ |
Твердження |
«Так» або «ні» |
4 |
Усі змії не мають кінцівок |
|
5 |
Ластівки живляться рослинною їжею |
|
6 |
Осетер є кістковою рибою |
7. Дайте визначення. Ссавці — це_____________________________________________.
8. Дайте відповідь на запитання.
Яке значення для людини мають птахи?
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ
Перша публікація: 01/01/2017
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.