Підручник українська мова 6 клас - С. Я. Єрмоленко

ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ)


§ 77 Письмовий твір-опис приміщення в науковому стилі на основі особистих вражень


Запам’ятаймо!

Науковий опис приміщення передбачає детальний перелік предметів, розміщених у приміщенні, а також інформацію про їх призначення.

Для наукового опису приміщення характерні слова і словосполучення: розташований, міститься, є, посередині, уздовж стін, звертаємо увагу, уважно оглянувши.

584

1. Прочитайте зразок твору-опису приміщення. Обґрунтуйте, що текст належить до наукового стилю.

Відремонтоване приміщення пошти. Білі металопластикові двері зі зручними ручками відчиняються в теплий коридор, за яким світлий і зручний операційний зал. Працівники пошти облаштували свої робочі місця за скляними перегородками.

У приміщенні пошти — п'ять операційних віконець, де можна купити газети, журнали, листівки, оплатити послуги, надіслати й отримати бандероль, посилку.

Гарне освітлення, чіткі написи допомагають відвідувачам швидко орієнтуватися в операційному залі Уздовж широкого, на півстіни, вікна розташований стіл, за яким оформляють документи: заповнюють бланки, пишуть адреси. У приміщенні є велика поштова скринька для листів, які звідти виймають тричі на день.

Усі ми, відвідуючи поштове відділення, дякуємо працівникам за злагоджену роботу.

2. Випишіть речення, у яких висловлено особисті враження після відвідання приміщення пошти.

3. Назвіть предмети, розміщені в операційному залі пошти. Доповніть опис власними спостереженнями.

585

Напишіть твір-опис приміщення в науковому стилі (шкільного кабінету, шкільної бібліотеки, спортивного залу) на основі особистих вражень.