Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік
РОЗДІЛ 3. МЕХАНІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ
УРОК № 38. ЗАХИСТ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ
Мета уроку: поглибити та розширити знання учнів з вивченої теми; розвивати в учнів дослідницькі навички та інтерес до вивчення фізики; сприяти формуванню вміння працювати в команді.
Формування ключових компетентностей:
♦ Математична грамотність.
♦ Компетентності в природничих науках і технологіях.
♦ Інформаційно-цифрова компетентність.
♦ Уміння навчатися впродовж життя.
♦ Соціальні і громадянські компетентності.
♦ Підприємливість.
Тип уроку: урок захисту навчального проекту.
Обладнання та наочність: презентації проектів, моделі, експериментальні установки.
Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: відеозаписи учнів з теми навчального проекту.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Аналіз самостійної роботи № 3.
ІІІ. ЗАХИСТ ПРОЕКТІВ
Орієнтовні теми навчальних проектів:
1. Звуки в житті людини.
2. Застосування інфра- та ультразвуків у техніці.
3. Вібрації і шуми та їх вплив на живі організми.
4. Електромагнітні хвилі в природі й техніці.
5. Вплив електромагнітного випромінювання на організм людини.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
Доопрацювати навчальний проект.
Додаткове домашнє завдання (індивідуально)
Підготувати результати роботи над проектом для розміщення у блозі вчителя фізики.
Для записів учителя
Додатки (стисла інформація для вчителя )
Література з методу проектів:
Ангельчук Т. О. Метод проектів на уроках фізики. — Х. : Видавнича група «Основа», 2013—132 с.
Анотація до книги
Серед інноваційних інтерактивних методик і технологій навчання метод проектів останнім часом посів чільне місце. І не даремно. Часто навчальний процес побудовано так, що вчитель ставить мету, якої повинен досягти учень, а іноді ще й наводить способи, якими це можна зробити. У проектній діяльності важливо зацікавити учнів здобуттям знань, які обов’язково знадобляться в житті. Для цього необхідно зважати на проблеми реального життя, для розв’язання яких дітям потрібно застосувати здобуті знання.
Алгоритм роботи над колективним проектом включає етапи:
1. Підготовчий (діагностико-прогностичний)
1.1. Визначення мети і завдань проекту.
1.2. Опис проекту, його основних етапів, створення моделі.
1.3. Експертиза проекту.
1.4. Пошук методик і засобів виконання завдання.
2. Організаційний
2.1. Розподіл учасників на групи.
2.2. Конкретизація завдань кожної групи.
2.3. Складання плану діяльності кожної групи, координація роботи груп.
2.4. Розподіл обов’язків між членами групи.
2.5. Підготовка необхідних матеріалів, засобів тощо.
3. Діяльнісний
3.1. Виконання завдань членами груп за складеними планами та обраними методиками.
4. Узагальнювально-підсумковий
4.1. Обробка, аналіз та узагальнення результатів.
4.2. Звітування груп (захист проектів).
За ступенем самостійності проекти поділяють на:
✵ репродуктивно-дослідницький;
✵ частково-пошуковий;
✵ дослідницький чи експериментально-дослідницький;
✵ евристичний.
Визначення етапів та завдань реалізації проекту зручно заносити в таблицю:
Етап |
Завдання |
Діяльність |
Термін |
Ресурси (потреби) |
Результат |
Виконавець |
✵ Очікувані результати проекту можуть бути як матеріальними (моделі, програми, плани, колекції тощо), так й ідеальними (нові способи дій, оригінальні доведення гіпотез, методи дослідження).
✵ Оформлення результатів проекту: рукописні та друковані матеріали, відеофільми, фотографії, альбоми, бортжурнали, комп’ютерні програми, настінні газети, альманахи, моделі, таблиці тощо:
Зміст результату проекту |
Форма представлення |
Оцінка якості |