Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік
РОЗДІЛ 3. МЕХАНІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ
УРОК № 32. ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ПОЛЕ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ. ШВИДКІСТЬ ПОШИРЕННЯ, ДОВЖИНА І ЧАСТОТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ХВИЛІ
Мета уроку: ввести поняття електромагнітного поля та електромагнітних хвиль; пояснити механізм виникнення електромагнітних хвиль; ознайомити учнів з властивостями електромагнітних хвиль; ввести фізичні характеристики електромагнітної хвилі; порівняти характеристики механічних хвиль з характеристиками електромагнітних хвиль; розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати явища природи; формувати матеріалістичний світогляд дітей.
Формування ключових компетентностей:
✵ Математична грамотність.
✵ Компетентності в природничих науках і технологіях.
✵ Уміння навчатися впродовж життя.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: досліди, що ілюструють властивості електромагнітних хвиль, портрети Максвелла, Герца, список Нобелівських лауреатів з фізики, модель поперечної хвилі.
Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: презентація про Герца та Максвелла, динамічна модель електромагнітної хвилі.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Запитання для фронтального опитування:
✵ Що називають хвилею?
✵ Що називають поздовжніми та поперечними хвилями?
✵ Що називають довжиною хвилі?
✵ Які властивості мають змінні електричні та магнітні поля?
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення нової теми:
✵ Означення електромагнітного поля.
✵ Означення електромагнітної хвилі.
✵ Утворення електромагнітних хвиль.
✵ Досліди Герца.
✵ Швидкість електромагнітної хвилі у вакуумі та в середовищі.
✵ Поперечність електромагнітної хвилі.
✵ Властивості електромагнітних хвиль.
✵ Формула взаємозв’язку частоти, довжини електромагнітної хвилі та швидкості її поширення.
✵ Поширення електромагнітної хвилі в середовищі.
Опорний конспект
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
✵ Які види електромагнітних хвиль вам відомі?
задачник №№
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VII. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
✵ Вивчити §___, вивчити конспект.
✵ Розв’язати вправу письмово.
✵ Розв’язати завдання №№____задачника.
Додаткове домашнє завдання (індивідуально)
Знайдіть додаткову інформацію про роботи Дж. Максвела та Г. Герца з вивчення властивостей електромагнітних хвиль.
Для записів учителя