Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік
РОЗДІЛ 2. СВІТЛОВІ ЯВИЩА
УРОК № 28. ЗАХИСТ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ
Мета уроку: поглибити та розширити знання учнів з вивченої теми; розвивати в учнів дослідницькі навички та інтерес до вивчення фізики; сприяти формуванню вміння працювати в команді.
Формування ключових компетентностей:
✵ Математична грамотність.
✵ Компетентності в природничих науках і технологіях.
✵ Уміння навчатися впродовж життя.
✵ Інформаційно-цифрова компетентність.
✵ Соціальні і громадянські компетентності.
✵ Підприємливість.
Тип уроку: урок захисту навчального проекту.
Обладнання та наочність: презентації проектів, моделі, експериментальні установки.
Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: відеозаписи учнів з теми навчального проекту.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ВИКОНАННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Аналіз самостійної роботи № 2.
ІІІ. ЗАХИСТ ПРОЕКТІВ
Орієнтовні теми навчальних проектів:
1. Складання найпростішого оптичного приладу.
2. Оптичні ілюзії.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
✵ Доопрацювати навчальний проект.
Додаткове домашнє завдання (індивідуально)
Підготувати результати роботи над проектом для розміщення у блозі вчителя фізики.
Для записів учителя
ДОДАТКИ (СТИСЛА ІНФОРМАЦІЯ для ВЧИТЕЛЯ)
1. Основна мета проектної діяльності:
✵ розвиток у школярів ініціативності, наполегливості, толерантності, вміння адаптуватися до умов, що змінюються;
✵ формування навичок самостійного досягнення цілей;
✵ формування вміння передбачати проблеми та шукати шляхи їх розв’язання;
✵ формування вміння орієнтуватися в інформаційному просторі, знаходити джерела інформації;
✵ отримання навичок обробки інформації;
✵ формування навичок проведення досліджень;
✵ формування навичок роботи та ділового спілкування в групах;
✵ формування навичок передавання та презентації набутих знань і досвіду.
2. Переваги методу проектів:
✵ організація навчання, орієнтованого на особистість учня;
✵ опанування учнями розумових процесів (синтезу, порівняння, узагальнення, класифікації, абстрагування);
✵ формування інтересу учнів до вивчення фізики;
✵ посилення мотивації особистісного зростання;
✵ зміна ролі учителя, який стає організатором, консультантом, керівником пошукової роботи учнів.
3. Приблизні ролі учнів у групі, яка працює над проектом:
✵ генератор ідей;
✵ інженер;
✵ «презентатор»;
✵ дизайнер;
✵ критик;
✵ енциклопедист;
✵ секретар, тощо.
4. Етапи роботи над проектом:
✵ планування роботи над проектом;
✵ аналітичний етап;
✵ узагальнення;
✵ презентація здобутих результатів.
5. Типи проектів:
✵ за кількістю учнів (індивідуальний, парний, груповий);
✵ за предметною областю (міжпредметний, монопредметний, надпредметний);
✵ за тривалістю (короткостроковий, середньої тривалості, довгостроковий);
✵ за основним видом (ігровий, дослідницький, творчий, інформаційний, прикладний, практико-орієнтований).
6. Орієнтовні вимоги до оформлення комп'ютерної презентації, яка супроводжує захист проекту:
Вміст слайда |
Вміст доповіді |
Тема проекту, виконавці |
Повідомте тему проекту та представте виконавців |
Ключове питання |
Повідомте ключове питання, яке відображає тему та мету проекту |
Матеріали проекту |
Розкажіть про свої дослідження |
Висновки |
Зробіть висновки |
Список джерел |
Назвіть джерела, якими ви користувались під час роботи над проектом |
Подяка |
Подякуйте всім, хто допомагав вам у роботі над проектом. Подякуйте всім присутнім за увагу, побажайте успіхів |
Для записів учителя