Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік

РОЗДІЛ 2. СВІТЛОВІ ЯВИЩА

УРОК № 24. НАЙПРОСТІШІ ОПТИЧНІ ПРИЛАДИ. ОКУЛЯРИ. ОКО ЯК ОПТИЧНИЙ ПРИЛАД. ЗІР І БАЧЕННЯ. ВАДИ ЗОРУ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

Мета уроку: формувати уявлення про будову ока, вади зору та методи їх корекції; сформувати знання про принцип дії найпростіших оптичних приладів — мікроскопу, фотоапарату, телескопу тощо; розвивати інтерес до вивчення фізики; показати практичну значущість набутих знань; розвивати інтерес до вивчення фізики; провести міжпредметні зв'язки з біологією, інформатикою, астрономією.

Формування ключових компетентностей:

♦ Математична грамотність.

♦ Компетентності в природничих науках і технологіях.

♦ Уміння навчатися впродовж життя.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: оптичні прилади (телескоп, мікроскоп, окуляри, бінокль тощо), фото телескопів та обсерваторій, модель ока.

Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: робота вчених з оптичними приладами, оптичні ілюзії.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ

Запитання для фронтального опитування:

✵ Чому з точки зору фізики око людини можна вважати оптичним пристроєм?

✵ У яких відомих вам оптичних пристроях використані лінзи?

✵ До якого оптичного пристрою подібне око людини?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення нової теми:

✵ Будова ока.

✵ Відстань найкращого зору.

✵ Акомодація.

✵ Вади зору.

✵ Оптичні прилади.

✵ Оптичні ілюзії (додаткова інформація). опорний конспект

Порівняння оптичної системи ока та фотоапарату

Фотоапарат

Око

Об’єктив

Кришталик

Діафрагма

Зіниця

Фотокамера

Склоподібне тіло

Фотоплівка

Сітківка

Наведення на різкість

Акомодація

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Запитання:

✵ Користуючись рисунком, розкажіть про будову ока.

✵ Як довго школярі вашого віку мають працювати за комп’ютером? Які вправи можна виконувати для профілактики стомлення, працюючи за комп’ютером?

Задачник №№

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VII. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Домашнє завдання

✵ Вивчити §___, вивчити конспект.

✵ Розв’язати вправу_______________________ письмово. Розв’язати завдання №№___задачника.

✵ Підготувати лабораторну роботу № 5.

Додаткове домашнє завдання (індивідуально)

Знайдіть інформацію про те, як людина може зберегти свій зір.





Перша публікація: 01/01/2017

Останнє оновлення: 04/07/2024

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.