Розробки уроків - Фізика 9 клас I семестр - 2017 рік
РОЗДІЛ 2. СВІТЛОВІ ЯВИЩА
УРОК № 23. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета уроку: сформувати вміння та навички будувати зображення предметів, отримані з допомогою збиральної та розсіювальної лінз; виховувати охайність під час виконання креслень; формувати вміння розв'язувати задачі на формулу тонкої лінзи, знаходження фокусної відстані та оптичної сили лінзи, аналізувати фізичний зміст задач і грамотно їх оформлювати.
Формування ключових компетентностей:
♦ Математична грамотність.
♦ Компетентності в природничих науках і технологіях.
♦ Уміння навчатися впродовж життя.
Тип уроку: урок формування навичок розв'язування задач.
Обладнання та наочність: лінзи, свічка, екран.
Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: динамічна модель проходження променів крізь лінзу.
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Хід уроку
Запитання для фронтального опитування:
✵ Накресліть хід променів крізь збиральну та розсіювальну лінзи.
✵ Запишіть формулу для розрахунку оптичної сили лінзи.
✵ Запишіть формулу лінійного збільшення лінзи.
✵ Запишіть формулу тонкої лінзи.
IV. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Побудувати зображення у збиральній та розсіювальній лінзах (перед побудовою можна показати зображення за допомогою лабораторного обладнання):
Задачник №№
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VI. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
✵ Повторити §__.
✵ Розв’язати вправу письмово.
✵ Розв’язати завдання №№___задачника.
Додаткове домашнє завдання (індивідуально)
Знайдіть схему будови оптичного телескопа, накресліть у зошиті хід променів у телескопі.
Для записів учителя