ФІЗИКА Розробки уроків
8 КЛАС

РОЗДІЛ I

МЕХАНІЧНИЙ РУХ


УРОК № 4/4

Тема уроку. Лабораторна робота № 1 «Вимірювання швидкості руху тіла»


Тип уроку: удосконалювання знань, умінь і навичок.

Мета уроку: формувати практичні навички вимірювання швидкості руху тіла; розвивати навички самостійної роботи учнів; розвивати творче мислення.

План уроку

Етапи

Час

Прийоми і методи

I. Інструктаж з техніки безпеки

3—5 хв.

Коментар учителя

II. Постановка навчальної проблеми

5 хв.

Розповідь учителя

III. Виконання лабораторної роботи за запропонованим планом

20—25 хв.

Самостійна робота за посібником [4]; записи у зошитах; проведення дослідів; спостереження

IV. Виконання додаткових і творчих завдань

10—15 хв.

Самостійна робота; записи у зошитах

V. Домашнє завдання

1—2 хв.

Коментар учителя; записи на дошці та в щоденниках


Хід уроку

I—III. Лабораторна робота № 1

Проводиться за посібником [4].


IV. Виконання додаткових і творчих завдань

Творче завдання. Як творче завдання можна запропонувати учням визначити за допомогою досліду кінцеву швидкість, яку набуває кулька, що скочується з похилої площини. (Розв’язання. Скотившись із похилої площини на гладеньку горизонтальну поверхню, кулька починає рухатися рівномірно. Швидкість цього рівномірного руху приблизно дорівнює швидкості кульки в нижній точці похилої площини. Вимірюємо пройдений по горизонталі шлях і час, обчислюємо швидкість.)


V. Домашнє завдання

[1]: § 2; впр. № 2 (задачі 5, 6).

[2]: § 2.

[3]: СР — задачі 2.8—2.10;

ДР — задачі 2.14; 2.21; 2.24; 2.26;

ВР — задача 2.38.

[4]: эекспериментальне завдання № 1.





Перша публікація: 01/01/2008

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.