ОСНОВИ ФІЛОСОФІЇ 11 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ


Урок 10. ГРОШІ, ЇХ СУТНІСТЬ І ФУНКЦІї


Мета: сформувати уявлення про гроші та їх функції; розкрити сутність грошей; познайомити з банківською системою, роботою банків; виховувати розуміння необхідності правильно заробляти та витрачати гроші.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: віртуальна екскурсія до банку (на урок бажано запросити співробітника банку).

Обладнання: медіа-дошка, комп’ютери.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу


II. Актуалізація знань. Мотивація учнів

1) Виступи учнів з доповідями «Україна на шляху до ринкової економіки».

2) Складання листа до Кабінету Міністрів з пропозиціями щодо бюджету на наступний рік.


III. Вивчення нового матеріалу

Віртуальна екскурсія до банку

На медіа-дошці демонструється вигляд банку, його залів, працівників, сховищ тощо.

1. Вітальне слово голови правління банку. Розповідь про структуру банківської системи держави, структуру віртуального банку.

2. Виступи завідуючих відділами.

1) Сутність грошей та їх походження.

2) Форми грошей і шляхи їх вдосконалення.

3) Призначення грошей в економіці.

4) Електронні гроші в сучасному світі інформаційних технологій.

3. Виступ представника банку. Розповідь про банк, в якому він працює.

4. Запитання до банкірів.

5. Практичні завдання для учнів.

1) Відкрити банківський рахунок.

2) Взяти кредит у банку.

3) Відкрити приватний банк.


IV. Підсумки уроку

Коментар професіоналів. Оцінювання роботи учнів.


V. Домашнє завдання

Випереджальне завдання. Підготувати доповіді за темами:

✵ «Ринок та його елементи: попит і пропозиції».

✵ «Конкуренція та її види».

✵ «Форми існування конкуренції».





Перша публікація: 01/01/2008

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.