ОСНОВИ ФІЛОСОФІЇ 10 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ
УРОК 34
ТЕМА. НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФІЯ
Мета: продовжити знайомство учнів з представниками сучасної української філософської думки ; прищеплювати інтерес до вивчення національної історії, культури, філософії.
Тип уроку: урок закріплення матеріалу.
Форма проведення: захист проектів.
Обладнання: мультимедійна апаратура.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація знань
1. Які роботи видатних українських філософів ви б рекомендували прочитати своїм одноліткам? Аргументуйте відповідь.
2. Що цікавого ви знайшли в критичній та історико-бібліографічній літературі?
3. Які ще джерела інформації можна рекомендувати для подальшого ознайомлення з історією української філософії?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Повідомлення теми та завдань уроку. Інструктаж щодо форми уроку.
ІV. Виступи учнів із захистом проектів. Електронні презентації
✵ «Екзистенціанально-романтична філософська хвиля в Україні початку ХХ століття».
✵ «Культурно-філософський підйом 20-х років ХХ ст. («Розстріляне відродження»)».
✵ «Філософія українських «шістдесятників («друге відродження»)».
✵ «Мислителі української діаспори».
V. Обговорення проектів. Рецензування
VI. Висновки уроку
Скласти рекомендації щодо вивчення даної теми.
VII. Підсумки уроку
VIIІ. Домашнє завдання
Підготуватися до тематичного оцінювання.
Перша публікація: 01/01/2008
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.