РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 33

Тема. Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання


Мета: розширити уявлення учнів про речення, ознайомити зі спонукальними реченнями, їх характерними ознаками, формами спонукання, розділовими знаками в кінці спонукальних речень; формувати самостійність у роботі; виховувати культуру пішохода.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 143)

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Що ви можете розповісти про ці речення?

Восени у лісі дуже красиво.

Яка сьогодні погода?

Сину, прибери на столі.

2. Хвилинка чистопису

Зу Пі Зупинися! Почекай!

— Поширте речення. (Миколо, зупинися біля двору! Почекай, Павлику, своїх однокласників!)


III. Повідомлення теми й мети уроку

— Яке з написаних речень ми розглянемо сьогодні?

— Дійсно, ми будемо сьогодні розглядати речення, у яких висловлюються прохання, заклики, запрошення чи накази.


IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Самостійна робота з правилом

— Прочитайте правила на с. 70 і 71.

— З якими реченнями ви ознайомились?

— Що про них дізналися?

— Прочитайте з дошки спонукальне речення.

— Як ви це визначили?

— Які форми спонукання ви знаєте? Прочитайте з правила.

— Яка форма спонукання використана в цьому реченні?

— Який знак можна поставити в кінці речення?

— Наведіть приклади спонукальних речень.

2. Робота в парах (вправа 144)

Перевірка — опитування пари.


V. Закріплення та систематизація знань

1. Диференційоване завдання

Учні з високою швидкістю письма — вправа 145 (списати загадку). Учні зі слабкішою підготовкою — вправа 146.

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Чого нас навчає ця загадка?

— А для чого необхідно дотримуватись правил дорожнього руху?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Ще раз правила дорожнього руху ви повторите вдома під час виконання вправи 148.

— Прочитайте завдання. Розкажіть, що ви будете робити.

3. Самостійна робота (вправа 147)

Перевірка — фронтальне опитування.


VI. Підсумок уроку

— З чим ви сьогодні ознайомились?

— Що ви дізналися про спонукальні речення?

— Наведіть приклади спонукальних речень.


VII. Домашнє завдання

Правила, c. 70-71, вправа 148.