Розробки уроків - Математика 4 клас I семестр за підручником М. В. Богдановича - 2018
АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ З БАГАТОЦИФРОВИМИ ЧИСЛАМИ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ
УРОК 60. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета:
✵ формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Арифметичні дії з багатоцифровими числами; письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел»; закріпити вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
✵ формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.
Основні терміни і поняття: позиційний принцип запису числа; розрядний склад числа.
Обладнання: обчислювальні таблиці; картки для самостійної роботи; картки контролю; мультимедійне обладнання.
ХІД УРОКУ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА Актуалізація опорних знань
1) Міні-тестування (з використанням прийому «Взаємоперевірка»),
1. Познач правильну відповідь: «Числу 40 050 передує число...»:
А 4049
Б 40 049
В 40 051
2. Тисяча тисяч — це:
А 10 000
Б 1 000 000
В 100 000
3. Познач число, яке містить 250 одиниць II класу та 70 одиниць І класу.
А 250 007
Б 25 070
В 250 070
4. Обери рядок, в якому правильно записано число 74 508 як сума розрядних доданків.
А 7000 + 400 + 50 + 8
Б 70 000 + 4000 + 500 + 8
В 70 000 + 400 + 50 + 8
5. Скільки всього сотень у числі 85 372?
А 3 сотні
Б 53 сотні
В 853
2) Усне розв'язування задач (фронтально з використанням прийому «Мозковий штурм»),
1. Лось чує нюхом мисливця на відстані 500 м, а на слух — удвічі далі. На якій відстані лось чує мисливця нюхом? (500 ∙ 2 = 1000 м)
2. Синиця з’їдає за добу стільки комах, скільки важить сама. За місяць (330 днів) вона знищує 600 г комах. Яка маса синиці? (600 : 3 = 20 г)
3. Бегемот з’їдає за добу 40 кг трави, а корова може з’їсти стільки трави, скільки два бегемоти. Скільки трави з’їсть за добу корова? (40 ∙ 2 = 80 кг)
4. Ідучи з лісу школярі залишили вогнище. Виникла пожежа, яку загасили через 8 годин. Скільки кілометрів лісу знищила пожежа, якщо вогонь рухався зі швидкістю 4 км/год? (4 ∙ 8= 32 км)
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Повідомлення теми та мети уроку (з використанням прийому «Коло ідей»)
— Зверніть увагу на дошку (на дошці — запис).
Варіант 1
1. Обчислити.
63 263 + 44 756
75 268 - 59 879
2. Розв’язати задачу.
В гаю росло 3086 дерев. Берез і лип — 1795. Скільки дубів росло в лісі?
Варіант 2
1. Обчислити.
62 734 + 29 657
94 265 - 77 092
2. Розв’язати задачу.
У гаю росло 3068 дерев. Берез і дубів — 1685. Скільки лип росло в лісі?
— Яка тема нашого уроку? (Самостійна робота)
2. Мотивація навчальної діяльності (з використанням прийому «Незакінчене речення»).
✵ Ми маємо написати самостійну роботу, бо ... (Відповіді учнів.)
3. Самостійна робота(з подальшою перевіркою вчителем).
Варіант 1
1. Обчислити.
2. Розв’язати рівняння.
х - 38 = 264
3. Обчислити значення виразу 10 043 - (8627 + а), якщо а = 143.
4. Розв’язати задачу.
На шосе працювали 3 бригади. Перша бригада відремонтувала 5 км 500 м дороги, друга — на 1 км 100 м більше, ніж перша, а третя — на 4 км 900 м більше, ніж перша і друга разом. Скільки кілометрів дороги відремонтували три бригади разом?
5. Обчислити периметр трикутника зі сторонами 1 см 2 мм; 3 см 5 мм; 5 см 1 мм.
Варіант 2
1. Обчислити.
2. Розв’язати рівняння.
х + 18 = 2001.
3. Обчислити значення виразу 21 810 + 7308 - а, якщо а = 208.
4. Розв’язати задачу.
Учні першої школи зібрали 12 кг 400 г шипшини, другої — на 5 кг 200 г менше, ніж першої, а третьої — на 10 кг 700 г менше, ніж учні першої та другої разом. Скільки кілограмів шипшини зібрали учні трьох шкіл разом?
5. Обчислити периметр рівностороннього трикутника зі стороною 13 см.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Домашнє завдання — завдання іншого варіанту
2. Рефлексія (з використанням прийому «Інтерв'ю»)
✵ Чого навчилися на уроці? Які поняття повторили?
✵ Що сподобалося на уроці?
✵ Що сьогодні здалося складним?