Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Розробки уроків - Математика 4 клас I семестр за підручником М. В. Богдановича - 2018
НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ВЕЛИЧИНИ
УРОК 24. ЧИТАННЯ ТА ЗАПИС П'ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ
Мета:
✵ формування предметних компетентностей: формувати в учнів уміння читати і записувати п'ятицифрові числа в межах 20 000; повторити прийоми письмового віднімання трицифрових чисел; удосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
✵ формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
інформаційної: розширити знання учнів про українські мультиплікаційні серіали;
здоров'язбережувальної: прищеплювати навички здорового способу життя.
Тип уроку: комбінований.
Основні терміни і поняття: позиційний принцип запису числа; розрядний склад числа.
Міжпредметні зв'язки: українська мова, літературне читання, основи здоров'я.
Обладнання: обчислювальні таблиці; картки для самостійної роботи; картки контролю; мультимедійне обладнання.
ХІД УРОКУ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організація класу
Психологічна настанова
Я всміхнуся сонечку: здрастуй, золоте.
Я всміхнуся квіточці,— хай собі цвіте.
Я всміхнуся дощику: лийся, мов з відра.
Я — ДОЩИК!
Я — дощик. Я випливаю з великої хмари і лечу на землю. Я — маленька прозора краплинка дощику. Мені приємно кружляти в повітрі серед інших краплин дощу.
Я — дощик. Я спускаюся на землю і кричу їй: «Здрастуй!». Мене підхоплює легкий вітерець, і я співаю йому: «Здра-а-сту-у-у-й!».
2. Актуалізація опорних знань
1) Усне опитування (фронтально з використанням прийомів «Мозковий штурм», «Інтрига»).
— Життя людини пов’язане з водою. Але знову ж згадаємо: будь-який предмет, об’єкт неживої природи не може бути корисним чи шкідливим.
— Від чого це залежить?
— Це залежить від людини, від її поведінки, від дотримання нею безпечних правил поводження з цим предметом.
— Чи може вода стати небезпечною для людини?
— Коли саме?
— На всі ці питання ми відповімо пізніше...
2) Усні обчислення (фронтально з використанням прийому «Мозковий штурм»).
Гра «Найрозумніший»
Клас об’єднується у три команди. Учасники гри по черзі підходять до скриньки, виймають картку із завданням і розв’язують його. Учні-«контролери» перевіряють виконання завдань і видають фішки. Команда, яка набрала більше фішок, виграє.
3) Каліграфічна хвилинка.
Команда 1
Відповіді: 48; 18; 8; 66; 99; 51; 8; 8; 81.
— Запишіть відповіді в порядку зростання.
8; 18; 48; 51; 66; 81; 99.
Команда 2
Відповіді: 12; 30; 5; 66; 88; 36; 80; 4; 63.
— Запишіть відповіді в порядку зростання.
4; 5; 12; 30; 36; 63; 66; 80; 88.
Команда 3
Відповіді: 33; 24; 11; 60; 108; 39; 4; 2; 12.
— Запишіть відповіді в порядку зростання.
2; 4; 11; 12; 24; 33; 39; 60; 108.
4) Математична розминка (з використанням прийому «Мозковий штурм»).
✵ У Наталки 40 грн, а у Марійки — 52 грн. Скільки гривень у них залишиться після того, як вони куплять іграшку за 21 грн? (71 грн)
✵ Енциклопедія коштує 45 грн, а словник у 3 рази дешевше. На скільки гривень дорожча енциклопедія? (На 30 грн)
✵ За молоко, чай і три однакових булочки Катерина заплатила 75 грн. За молоко вона заплатила 21 грн, а за чай — у 2 рази більше, ніж за молоко. Скільки коштує одна булочка? (4 грн)
5) Інформаційна хвилинка. Робота зі словником (або інформація з Інтернету: матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії).
«Живчик та його друзі» (серія 10 «Пірати»)
Піратство — явище морського розбою, широко відоме ще зі стародавніх часів. У минулому його роль була досить вагомою, у сучасності піратство вже не відіграє колишньої ролі, однак досі збереглося в деяких регіонах.
З часом чимало піратів, утім, змінило професію. Багато хто з розбійників стали, скажімо, плантаторами на Антильських островах. Колишній французький корсар Жан Дюкасс був навіть призначений губернатором Гаїті і швидко перетворився на одного з найбільших землевласників острова.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Повідомлення теми та мети уроку (з використанням прийому «Коло ідей»)
✵ Завдання 1. Запиши числа, які йдуть у натуральному ряду за числами:
а) 49 999; 80 075; 36 602; 24 940;
б) 61 209; 73 030; 10 500; 84 006.
✵ Завдання 2. Запиши числа, які передують у натуральному ряду числам:
а) 23 100; 40 930; 70 000; 30 591;
б) 59 099; 85 760; 30 000; 72 082.
✵ Завдання 3. Запиши числа, між якими стоять у натуральному ряду числа: 10 000; 50 070; 43 928; 78 300.
— З якими числами працювали?
Гра «Хто краще вміє утворювати числа?»
Хід гри
Назвіть п’ятицифрове число, сума цифр якого дорівнює 2.
Зразок: 11000; 10 010; 10 001.
— Скільки є різних п’ятицифрових чисел, у кожного з яких сума цифр дорівнює 3? 4? 9?
— Яка тема нашого уроку?
2. Мотивація навчальної діяльності (з використанням методу «Синтез думок»)
— Де в реальному житті ми використовуємо ці знання? (Відповіді учнів.)
3. Опрацювання навчального матеріалу
1) Робота за підручником (с. 35-36).
а) Практичне пояснення утворення багатоцифрових чисел (вчителем або сильним учнем).
— Якщо до 19 999 додати 1, отримаємо 20 000. За числом 20 001 слідує число 20 002, потім — 20 003. Назвіть наступне число.
б) Повторення письмового віднімання трицифрових чисел (фронтальна робота з використанням прийому «Коментування»).
Алгоритм письмового віднімання трицифрових чисел
При відніманні трицифрових чисел одиниці записують під одиницями, десятки під десятками, сотні під сотнями.
Віднімати починають з одиниць. Від однієї одиниці не можна відняти дві одиниці. Тому беремо один десяток із семи десятків. Над цифрою сім ставимо крапку. Один десяток замінимо десятьма одиницями та ще 1 одиниця, буде 11. Від 11 відняти 2 буде 9. Записуємо під одиницями. Від 6 десятків відняти 2 десятки, буде 4 десятки. Записуємо під десятками. Від 6 сотень відняти 3 сотні, буде 3 сотні. Записуємо під сотнями. Відповідь: 671 - 322 = 349.
в) Розв’язування прикладів № 220 (фронтальна робота з використанням прийому «Коментування»).
Самостійна робота
г) Розв’язування задачі № 221 (робота в міні-групах з використанням прийому «Два, чотири, всі разом»).
Складання задачі за коротким записом
1) 409 - 68 = 341 (м)
2) 409 + 341 = 750 (м)
409 + (409 - 68) = 750
ґ) Розв’язування задачі № 222 (самостійна робота).
Диференційована робота
Учні високого рівня знань розв’язують задачу виразом.
800 - (800 : 4 ∙ 1 + 120 + 200) = 280
Учні достатнього рівня знань розв’язують задачу по діях.
1) 800 : 4 ∙ 1 = 200 (кг) — першого дня;
2) 200 + 120 = 320 (кг) — другого дня;
3) 200 + 320 = 520 (кг) — першого і другого дня;
4) 800 - 520 = 280 (кг)
Решта учнів — за допомогою короткої умови на картках-підказках і схеми-опори.
2) Фізкультхвилинка (пісня з м/ф «Капітошка», муз. Г. Саська, сл. Н. Гузеєвої).
Я — теплий дощик золотий,
Летюча я хмарина,
Над лугом я пройду рясний,
І оживе травина;
Над лугом я пройду рясний,
І оживе травина.
Я — ка-ка-ка-пі-то,
Я — ка-ка-ка-пі-то,
Я — ка-ка-ка-пі-ту,
Я — ка-ка-ка-пі-ту.
І в гості і мене зажди
Мене до себе кличуть всі:
Капай, капай, дощик.
3) Робота з геометричним матеріалом — № 223 (фронтальна робота з використанням прийому «Мозковий штурм»).
— Скільки трикутників зображено на малюнку?
— Які сторони трикутника ABC перетинає відрізок КМ1
— Виміряйте сторони трикутника ABC та знайдіть його периметр.
АВ = 32 мм; ВС = 32 мм; АС = 30 мм
РΔАВС = 32 + 32 + 30 = 94 мм = 9 см 4 мм
4) Робота в «Мультиплікаційній» студії.
«Живчик та його друзі» (серія 10 «Пірати»)
— Чи може вода стати небезпечною для людини? Коли саме?
НА ПЛЯЖІ
Хлопчині хвилі говорили:
« По світу довго ми ходили
І добре знаємо, що всюди
На пляжі люблять бути люди.
Та хоч яка була б там спека,
Виконуй правила безпеки.
Один купатись не ходи,
Бо так недовго до біди.
І плавай тільки не до втоми
Лише в місцях, тобі відомих.
Не випливай на фарватер,
Щоб не потрапив ти під катер.
На сонці довго не сиди,
Не пий холодної води.
І за буйки не запливай,
Ніколи човен не гойдай,
І не пірнай вниз головою:
Буває камінь під водою.
З товаришами чемно грай —
Їх не топи і не штовхай!
Про надувний матрац забудь!
Скрізь завжди обережним будь!
І стане радісним тоді
Твій відпочинок на воді.
Л. Коваль
— Вода разом із сонцем і повітрям необхідні людині для життя. Влітку саме вони оздоровлюють знесилену за зиму людину, загартовують її організм перед наступними змінами у природі. Саме тому пляж — одне з найулюбленіших місць відпочинку. Тут і сонце, і пісок, і повітря, і вода. За умови правильно організованого відпочинку на березі водойми водні процедури є добрим профілактичним засобом від застуд, вони зміцнюють організм, імунітет, тренують шкіру, м’язи, борються із хворобами рухового апарату, розвивають серце, легені.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Домашнє завдання
С. 36, № 224; 225.
2. Рефлексія
✵ Яке завдання викликало у вас найбільшу зацікавленість? Чому?
✵ Назвіть п’ятицифрові числа.
✵ Які правила додавання трицифрових чисел ви знаєте?
✵ Які правила віднімання трицифрових чисел вам відомі?
✵ Де можна використати ці знання?
✵ Які риси характеру допомагали навчатися, а які — заважали?
Активність, апатія, ввічливість, упертість, дисциплінованість, допитливість, ініціативність, наполегливість, неуважність, незібраність, недбалість, організованість.
✵ Похваліть себе. Чи з’явилося почуття самоповаги від роботи на уроці?