Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 70. ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ МНОЖЕННЯМ І ДІЛЕННЯМ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДІЛЕННЯ З ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: закріплювати табличні прийоми множення на 2; вчити застосовувати взаємозв'язок між діями множення і ділення під час обчислень; вправляти учнів у розв'язуванні задач вивчених видів; розвивати навички усної лічби; сприяти вихованню любові до природи.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 98, завдання 565; 566)
Завдання 565
— Скількох друзів пригостив Дмитрик?
Завдання 566
— Скільки шматочків отримав Малюк і скільки Карлсон?
2. Усна лічба
1) Обчисліть.
2) Гра «Заповніть пропуски».
3) Замініть сумою та обчисліть.
4) Розв’яжіть задачі.
✵ В одному пакеті 2 кг печива. Скільки кілограмів печива у 6 таких пакетах?
✵ Скільки крил у 6 гусей?
✵ На 4 конверти наклеїли по 2 марки. Скільки всього марок наклеїли?
5) Відновіть рівності.
3. Хвилинка каліграфії
— Запишіть числа.
30; 45; 17; 10; 25; 15; 40; 35; 50; 20.
— Підкресліть «зайве» число.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про взаємозв’язок між множенням і діленням.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 98-99)
Завдання 567
Учні складають вирази і обчислюють їх значення. Записують у зошит рівності за зразком.
Завдання 568. Колективне опрацювання матеріалу
Учні за зразком з кожної рівності на множення складають 2 рівності на ділення. Роблять висновок.
Завдання 569. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз
Один учень записує умову і розв’язує задачу.
По 7 см 4 лан. 8 см
Завдання 570
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.
Завдання 571
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Обчислення значень виразів
2. Робота над задачами
✵ На пошиття дитячого костюма потрібно 2 м тканини, а костюма для дорослого — 3 м. Пошили 5 дитячих костюмів і один — для дорослого. Скільки метрів тканини витратили на всі костюми?
✵ У бензобаку автомобіля було ЗО л бензину. На проїзд від Києва до Житомира витратили 21 л. На скільки літрів бензину менше залишилося, ніж витратили?
3. Гра «Віконечка»
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв'язування логічних задач (додаток)
1) У батька троє синів. У кожного з них по одній сестрі. Скільки дітей у сім’ї? (4)
2) В одній сім’ї є декілька дітей. Один з них говорить, що у нього є брат і сестра, інший говорить, що у нього немає жодної сестри. Скільки в сім’ї хлопчиків? (2) Скільки в сім’ї дівчаток? (1)
3) У бідоні було 38 л молока. 9 покупцям відлили по 2 л молока. Скільки молока залишилось у бідоні?
Було — 38 л
Відлили — по 2 л 9 п.
Залишилось — ?
4) Побудуйте трикутник з прямим кутом, довжини сторін якого 3 і 4 см. Виміряйте довжину третьої сторони і знайдіть периметр трикутника. (Розв’язання цієї задачі див. на останньому форзаці підручника.)
5) До цирку пішло 29 першокласників і стільки ж другокласників. Усього було 32 хлопчики. Скільки дівчаток пішло до цирку?
1) 29 + 29 = 58 (д.) — всього пішло до цирку;
2) 58 - 32 = 26 (3.) — дівчаток пішло до цирку.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 99, завдання 572; 573.