Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 83. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ
Мета: вправляти учнів у застосуванні випадків табличного ділення на 3 під час розв'язування прикладів і задач; вчити розв'язувати задачі з буквеними даними; закріпити навички додавання і віднімання в межах 100; виховувати активність, уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 113, завдання 672; 673)
Завдання 672
— Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 673
— Скільки всього помилок зробив Незнайко у листі?
2. Гра «Продовжуй!»
Учитель має будь-який приклад (6 : 3 = 2) і передає прапорець учневі за першою партою. Учень повинен продовжити — назвати наступний приклад таблиці (9 : 3 = 3) і передати прапорець своєму сусідові, і так далі.
3. Усна лічба
1) Робота за таблицею.
Ділене |
15 |
14 |
10 |
|||
Дільник |
3 |
3 |
2 |
3 |
2 |
|
Частка |
4 |
9 |
2 |
8 |
2) Усне розв'язування задач.
✵ У пакети розсипали 24 кг борошна, по 3 кг у кожний. Скільки вийшло пакетів борошна?
✵ Учень розв’язав 15 прикладів і записав їх у 3 однакові стовпчики. Скільки прикладів у нього вийшло в одному стовпчику?
✵ Кравець з 18 м тканини зшив сукні, витрачаючи на одну сукню 3 м. Скільки всього суконь зшив кравець?
✵ Кравець з 15 м тканини зшив 3 сукні. Скільки метрів тканини він витрачав на одну сукню?
✵ Для роботи в шкільному саду всіх учнів класу розподілили на 3 групи. У кожній групі виявилося по 5 дівчаток і 3 хлопчики. Скільки в класі дівчаток? Скільки в класі хлопчиків? Скільки всього учнів у класі?
4. Хвилинка каліграфії
— Спишіть числа, які діляться на 3.
6; 20; 12; 63; 2; 42; 84; 21; 72.
5. Математичний диктант
✵ Добуток чисел 3 і 2 зменшити на 2.
✵ Суму чисел 12 і 6 поділити на 2.
✵ Різницю чисел 20 і 18 помножити на 8.
✵ Добуток чисел 3 і 6 збільшити на 4.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 114)
Завдання 674. Робота в групах Усне виконання завдання.
Завдання 675
Письмове виконання завдання за зразком з коментуванням. Один учень працює біля дошки, решта— у зошитах.
Завдання 676; 677
Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз. Один учень записує умову і розв’язує задачу.
Завдання 678. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 679. Колективне опрацювання матеріалу Учні читають розв’язання задач з буквеними даними.
Завдання 680. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис розв’язання і пояснення.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Самостійна робота
2. Гра «Віконечка»
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв'язування логічної задачі
Валя, Марійка, Оленка і Наталя зірвали 4 різні квітки: дзвоник, ромашку, волошку і троянду. На запитання, хто яку квітку зірвав, дівчатка, жартома, відповіли таким чином, що у кожній відповіді одна частина істинна, а друга — хибна. Відповіді дівчаток:
«Оленка зірвала ромашку, Наталя — волошку».
«Оленка зірвала дзвоник, Марійка — ромашку».
«Валя зірвала ромашку, Наталя — троянду».
Хто яку квітка зірвав?
Відповідь. Якщо Оленка зірвала ромашку, то в другому випадку вона не могла зірвати дзвоник, але тоді Марійка не могла зірвати ромашку, адже обидві відповіді будуть помилковими. Отже, Наталя зірвала троянду, Валя — ромашку, Оленка — дзвоник, Марійка — волошку.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 114, завдання 681; 682.