Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 (ПРОДОВЖЕННЯ)
Урок 68. ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА НА 6. КРУГОВІ ПРИКЛАДИ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА. ПОБУДОВА ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР ЗА ЗРАЗКОМ
Мета: формувати навички швидких обчислень у межах вивчених таблиць, розв'язування задач на збільшення і зменшення числа на 6; вчити порівнювати вираз і число, будувати геометричні фігури за зразком; розвивати самостійність у роботі, математичне мовлення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Обчислюй швидко»
2. Гра «Обери та розв'яжи»
— Розв’яжіть тільки ті приклади, які записані не в чотирикутнику.
3. Повторення складу числа 8
— Якими монетами можна дістати 8 копійок.
8 = 5 + 2 + 1
8 = 2 + 2 + 2 + 2
8 = 2 + 2 + 2 + 1 + 1
Учитель звертає увагу дітей на те, що склад числа можна записувати не лише у вигляді суми двох доданків, а й у вигляді кількох доданків.
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 75)
Завдання 1
— Розгляньте таблиці. Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати?
— Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?
Завдання 2
— Розв’яжіть кругові приклади.
Завдання 3
— Порівняйте вираз і число.
— Прочитайте рівності.
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «більше».
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «менше».
Завдання 4
— Скільки вогників? Полічіть вогники зліва направо.
— Якого кольору третій вогник?
— А якщо лічити справа наліво?
— На скільки синіх вогників менше, ніж червоних?
Завдання 5
— Розгляньте малюнок. Яку фігуру описує коза Манька на прив’язі?
— Які геометричні фігури ви знаєте?
Завдання 6
— Накресліть у зошиті фігури за зразком. Проведіть у кожній по 2 відрізки таким чином, щоб вийшло 3 трикутники.
Фізкультхвилинка
2. Гра «Заповни віконечка»
3. Задача на кмітливість
У клітці було 3 кролика. Три дівчинки попрохали дати їм по одному кролику. Коли кожна дівчинка отримала по кролику, в клітці залишився один кролик. Як так сталося? (Одній дівчинці дістався кролик разом із кліткою.)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Яке завдання було складним, а яке — легким?