Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 (ПРОДОВЖЕННЯ)
Урок 79. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Мета: перевірити, узагальнити і систематизувати знання учнів, вміння розв'язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати мислення; виховувати самостійність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба. Гра «ланцюжок»
6 + 4 - 7 + 6 - 8
10 - 5 + 3 - 6 + 8
2. Заповнення таблиці
Було |
10 |
4 |
6 |
8 |
5 |
7 |
9 |
Стало на 4 менше |
6 |
3. Логічна задача
— Ліворуч від чотирикутника — трикутник, а праворуч від чотирикутника — коло. Де знаходиться чотирикутник? Зробіть малюнок.
(Трикутник, чотирикутник, коло)
Фізкультхвилинка
ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 86)
Завдання 1
— Порівняйте вираз і число за зразком.
— Прочитайте рівності.
— Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «більше». Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «менше».

Завдання 2
— Розгляньте таблиці.
— Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати?
— Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?

Завдання 3
— Розв’яжіть задачі за коротким записом.
1) Якої довжини 1-й відрізок?
— Якої довжини 2-й відрізок?
— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
2) Якої довжини 1-й відрізок?
— Якої довжини 2-й відрізок?
— Яке запитання задачі?
— Побудуйте відрізки до першої задачі.
Завдання 4
— Які сувеніри придбали діти на виставці гончарного мистецтва в музеї українського побуту?
— Скільки вони купили маленьких глечиків?
— Скільки горняток?
— Скільки розфарбованих півників?
— Скільки всього сувенірів придбали діти?
Завдання 5
— Скільки вазонів було у класі?
— Скільки вазонів чергові полили?
— Скільки вазонів їм залишилося полити?
Завдання 6
— Прочитайте висловлювання. Які висловлювання істинні, а які — хибні? Істинні. Всі птахи літають. Дніпро — це річка.
Хибні. Влітку йде сніг. Одеса — столиця України.
Завдання 7
— Який чотирикутник складається з трикутника і п’ятикутника? (Жовтий)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Яке завдання було складним, а яке — легким?
ДОДАТОК ДО УРОКУ 75
1. Додавання і віднімання чисел частинами з поясненням біля дошки
5 + 3 9 - 6 10 - 5
2. Складання, розв'язування і запис задачі на знаходження невідомого доданка
✵ На одній чаші терезів стоїть гиря масою 5 кг, а на другій — півень і гиря масою 2 кг. Чому дорівнює маса півня?
Звернути увагу дітей, що в задачі відома сума і перший доданок. Необхідно знайти другий доданок.
— Як знайти невідомий доданок? (Треба від суми відняти відомий доданок.)
5 - 2 = 3 (кг)
3. Робота з текстовою задачею на знаходження суми
✵ Мама принесла з магазину 2 кг моркви і 4 кг картоплі. Скільки кілограмів овочів принесла мама?
1) Повторення складових частин задачі.
2) Пояснення вибору дії розв’язання.
3) Запис розв’язання у зошит.
4. Задачі для кмітливих
✵ Бабуся зв’язала 4 рукавички. Скільки онуків зможуть їх носити? (2)
✵ У кошику три яблука. Як поділити їх між трьома дітьми так, щоб одне яблуко залишилося в кошику? (Віддати одне яблуко разом із кошиком.)
5. «Кругові приклади»
![]()
Перша публікація: 01/01/2013
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.