ЛЮДИНА І СВІТ. 11 клас.
РОЗРОБКИ УРОКІВ
Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ
Урок 43. Узагальнення знань за темою «Суспільне життя людини»
Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми, що вивчалася.
Тип уроку: систематизації та узагальнення знань.
Обладнання: плакати, олівці, папір.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Інструктаж учителя щодо завдань, які належить виконати учням у процесі уроку.
ІІІ. Письмова робота
Варіант 1
1. Дати визначення понять «людина», «суспільство», «соціальна група».
2. Порівняти ознаки групи та колективу. Прокоментувати, що між ними є спільного та відмінного.
3. назвати правила спілкування в сім’ї.
4. Довести, використовуючи приклади з історії, що еволюційний шлях формування нації та держави більш ефективний.
Варіант 2
1. Дати визначення понять «історичний процес», «колектив», «громадянське суспільство».
2. Порівняти ознаки революційного та еволюційного шляхів розвитку суспільства. Указати їх позитивні та негативні моменти.
3. назвати правила спілкування в колективі.
4. Довести, наводячи приклади, чи можна прожити в суспільстві самотньо.
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення за темами:
1. «Економіка — наука про обмеження».
2. «Економічне моделювання».
3. «Альтернативна вартість».
Перша публікація: 01/01/2008
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.