Усі уроки інформатики 7 клас - 2016

ТЕМА 4. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР

Урок 19. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 6 «УВЕДЕННЯ, РЕДАГУВАННЯ ТА ФОРМАТУВАННЯ ДАНИХ У СЕРЕДОВИЩІ ТАБЛИЧНОГО ПРОЦЕСОРА»

Цілі:

- навчальна: продовження формування навичок роботи у середовищі MS Excel;

- розвивальна: розвиток логічного й алгоритмічого мислення; продовження розвитку навичок та вмінь вводити, редагувати та форматувати дані в середовищі MS Excel;

- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.

Тип уроку: формування та вдосконалення практичних умінь і навичок.

Обладнання: підручник, зошит, завдання практичної роботи.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Вхідне оцінювання (перевірка теоретичної підготовки)

Усна перевірка теоретичного матеріалу попереднього уроку в групах (10 хвилин)

1 група — зміст і призначення пунктів меню Файл, Правка, Вставка, Формат, Таблиця.

2 група — вигляд і призначення кнопок панелі інструментів.

3 група — вигляд і призначення кнопок панелі форматування. У кожній групі є асистент, який проаналізує відповіді у своєї групі і дасть оцінку кожному учню.

Учитель перевіряє об'єктивність оцінок фронтальним опитуванням.

1. Як створити, зберегти, відкрити, попередньо переглянути файл?

А) За допомогою пункту меню Файл;

Б) за допомогою кнопок панелі інструментів.

2. Як здійснюється форматування шрифту: розмір, колір, накреслення?

А) За допомогою кнопок панелі форматування;

Б) за допомогою пункту меню Формат?

3. Як намалювати границі таблиці.

А) За допомогою пункту меню Таблиця;

Б) за допомогою кнопок панелі форматування.

4. Як вставити рядок, стовпчик за допомогою пункту меню Вставка?

5. Як скопіювати фрагмент за допомогою кнопок панелі інструментів?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розповідь учителя

— Сьогодні на уроці ми закріпимо набуті на попередніх уроках навички щодо створення алгоритмів із повторенням та розгалуженням.

IV. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

Практична робота № 6 «Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора»

Учитель роздає учням завдання для практичної роботи. Учні в зошитах фіксують назву практичної роботи та її основну мету.

Мета: закріплення набутих навичок та вмінь створювати та виконувати алгоритми з повторенням та розгалуженням.

Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйте правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

— У зошиті запишіть тему і мету практичної роботи.

За наявності розробок практичних робіт на індивідуальних аркушах для кожного учня записувати в зошит не потрібно.

Задача. Складіть тарифну сітку вартості проїзду територією України. Вартість 1 км — 0,15 грн (з ПДВ).

Хід роботи

1. Запустіть табличний редактор MS Excel.

2. Побудуйте таблицю згідно зі зразком, користуючись підказками.

3. У клітинку А1 уведіть назву таблиці: Вартісна таблиця проїзду по містах України. У другий рядок уведіть імена стовпців: № з/п; Назва маршруту; Відстань, км; Ціна за 1 км; Сума по тарифу, грн; Станційний збір, грн; Ціна квитка, грн.

4. Назви маршрутів введіть у стовпець В, починаючи з клітинки В3.

5. Відстань та Станційний збір введіть відповідно в стовпці С та А.

6. Скопіюйте вміст клітинки D3 в діапазон клітинок D4:D12 за допомогою маркера.

7. Відцентруйте заголовок таблиці та задайте розмір шрифту. Вирівнювання: по горизонталі та по вертикалі — Клітинка → Формат → Виберіть діапазон A1:G1 по центру.

Відображення — об'єднання клітинок.

Шрифт: шрифт — ArialCyr, написання — напівжирний, розмір — 14).

8. Відцентруйте імена стовпців та виділіть їх напівжирним шрифтом.

Вирівнювання: по горизонталі та по вертикалі — Клітинка → Формат по центру.

Відображення — переносити по словах.

Шрифт: написання — напівжирний, розмір — 12.

9. Діапазон клітинок G2:G12 залийте зеленим кольором (Заливка → Виберіть колір). У Формат Ячеек...

10. Задайте межі таблиці (Виділіть блок клітинок A1:G12 та скористайтеся піктограмою Всі границі

11. Перейменуйте бірку робочого аркуша з Лист1 на Вартість проїзду (Перейменувати)_ПКМ (права клавіша миші).

12. Збережіть роботу у своїй папці з іменем ПР6_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

За підсумками уроку вчитель виставляє оцінки за практичну роботу.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити відповідний матеріал підручника.





Перша публікація: 01/01/2016

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.