Усі уроки інформатики 7 клас - 2016
ТЕМА 3. АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМ І РОЗГАЛУЖЕННЯМ
Урок 15. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 З ТЕМ «ЕЛЕКТРОННЕ ЛИСТУВАННЯ», «МОДЕЛЮВАННЯ», «АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМ І РОЗГАЛУЖЕННЯМ»
Цілі:
- навчальна: визначення рівня опанування учнями основних теоретичних і практичних навичок із тем «Електронне листування», «Моделювання», «Алгоритми з повторенням і розгалуженням»;
- розвивальна: розвиток уваги, кмітливості;
- виховна: виховання інформаційної культури учнів, дбайливого ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: контролю та корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: завдання для контрольної роботи.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь учителя
— На сьогоднішньому уроці ми маємо перевірити ваш теоретичний та практичний рівні знань із відповідних тем, що вивчили. Бажаю успіху!
ІІІ. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Контрольна робота № 1 з тем «Електронне листування», «Моделювання», «Алгоритми з повторенням і розгалуженням»
Виконання теоретичної частини контрольної роботи відбувається протягом 25 хв.
Завдання 1-3 оцінюють по 0,5 бала, завдання 4-11 — по 1,5 бала. Загальна сума — 12 балів.
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
Варіант І |
Варіант ІІ |
|
1. Укажіть правильнуURL-адресу електронної пошти. |
|
A) http://www.hotline.kiev.ua/price; Б) News:ukr.finance; B) mailto_pupil@mail.ru; Г) ftp://gatekeeper.dek.com.pub |
A) mailto_teach@ukr.net; Б) http://www.ostriv.in.ua; B) News:uar.net; Г) ftp://ftp.uar.net/pub/Netscape |
|
2. Які веб-сервери надають безкоштовні поштові послуги? |
|
A) www.ostriv.ua; Б) www.ukr.net; B) www.yandex.ru; Г) www.yahoo.com |
A) www.mail.ru; Б) www.mon.gov.ua; B) www.gmail.com; Г) www.yandex.ru |
|
3. Що з програмного забезпечення є браузером? |
|
A) Outlook Express; Б) Google Chrome; B) Internet Explorer; Г) Word |
A) The Bat; Б) Access; B) Opera; Г) Mozilla Firefox |
4. Що спільного та відмінного між звичайною та електронною поштою? Які переваги та недоліки має електронна пошта? Використання електронної пошти заощаджує ваш час чи навпаки? Відповідь поясніть |
4. Які переваги та недоліки має поштовий клієнт порівняно з веб-поштою? Порівняйте якість та зручність роботи під час використання веб-пошти та поштового клієнта? Запишіть аргументовані рекомендації своїм товаришам щодо застосування веб-пошти чи поштового клієнта у разі електронного листування |
5. Унаслідок яких причин може не відбутися доправляння електронного листа? Як слід діяти у наслідок виникнення проблем з доправлянням листа? |
5. Поясніть, які можуть існувати ризики під час електронного листування. Яких правил безпеки слід дотримувати, користуючись електронною поштою? |
6. Сукупність засобів, призначених для обміну електронними листами між користувачами комп'ютерної мережі, називається ... |
6. Комп'ютер і відповідне програмне забезпечення, за допомогою якого підтримують роботу електронної пошти, — це ... |
7. Сукупність усіх об'єктів, властивості яких і відношення між якими розглядають у відповідній галузі, називається ... |
7. Адресна книга призначена для ... |
8. Що таке інформаційна модель? |
8. Назвіть основні етапи створення моделі |
9. Назвіть базові алгоритмічні структури |
9. Що таке висловлювання? Наведіть приклади висловлювань |
10. Що таке умовне висловлювання? |
10. Які команди в середовищі Скретч використовують під час створення циклічних алгоритмів? |
11. Чим відрізняється повне та неповне розгалуження? Наведіть приклади алгоритмів із повним і неповним розгалуженням |
11. Як у навчальному середовищі виконання алгоритмів Скретч можна задати умови? |
Практична частина контрольної роботи
На виконання практичної частини роботи відводиться 20 хв, за кожний правильний проект учень отримує 6 балів, сумарно за 2 завдання — 12 балів.
1. Складіть алгоритм у Скретч, щоб виконавець рухався вліво після натиснення клавіші Стрілка вліво. Дійшовши до лівої границі Сцени, виконавець повинен з'явитися біля правої границі Сцени і продовжити рух ліворуч. Збережіть створений проект у свої папці у файлі з іменем Завданння_1_КР1_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.
2. Створіть алгоритм у Скретч за наведеною схемою. Збережіть створений проект у своїй папці з іменем Завдання_1_КР1_Прізвище та надішліть на електронну адресу вчителя інформатики.

Оцінку за контрольну роботу визначають як середнє арифметичне за виконання теоретичної частини роботи та практичної.
IV. ПІДСУМОК КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Учитель перевіряє отримані завдання та виставляє оцінки учням за контрольну роботу.
Перша публікація: 01/01/2016
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.