СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ 3 КЛАС

Урок 18

Тема. Типи текстів. Прийоми форматування текстів


Мета:

1. Навчити дітей формувати текст.

2. Розвивати логічне мислення, пам’ять.

3. Виховувати самостійність, цікавість до інформатики.

Обладнання: програма «Word Pad»

Хід уроку

І. Організаційний момент. Техніка безпеки.

Гарно, дружно працювати,

Інформатику добре знати.

-  Які правила поведінки у комп’ютерному класі ви знаєте?


ІІ. Перевірка домашнього завдання. Бесіда.

-  З яких частин складається текст?

-  Що таке тема і мета тексту?

-  Що таке абзац?

ü  Розминка.

-  Давайте пригадаємо, які типи текстів ми вивчали на уроках української мови. Я читаю текст, а ви визначаєте, його тип.

Виліз їжачок зі свого зимового лігва і почав чиститись. Він терся об кущі та гілочки. Потім облизав себе язичком. Подивився їжачок навкруги, струснувся і побіг на полювання. (Розповідь)

Ось їжачок.  Сам він сірий. Має гострі колючки. У нього маленькі лапки і гостра мордочка. Цікава тваринка. (Опис)

Їжак – корисна тваринка. Він полює за шкідливими жуками та мишами і цим приносить користь. Їжаків треба охороняти. (Міркування)

-  Що таке текст-розповідь? Текст-опис?

-  З яких частин складається текст-міркування?

-   


ІІІ. Робота над новим матеріалом

-  Сьогодні на уроці ми повторимо те, що знаємо про типи тексту. 

1. Робота з підручником.

Відкрийте свої підручники на сторінці 38. Перед вами 3 тексти,біля заголовків яких стоять цифри та арифметичний  вираз.

-  Давайте прочитаємо кожний текст та визначимо його тип. Читаємо перший текст.

-  Який це текст? Доведіть.

-  Який другий текст? Третій?

-  Якщо правильно визначили типи текстів, то, встановивши

цифри в арифметичний вираз і обчисливши його значення, отримаємо результат у правій частині рівності 4.

2. Фізкультхвилинка

Прокинулися ведмедики,

До сонця потягнулись.

Швиденько повернулись.

Присіли 2-3 рази,

А потім підстрибнули,

Повільно походили

І зарядку закінчили.


ІV. Робота з программою «Word Pad».

Запуск програми.

1. Пуск.

2. Програми.

3. Стандартні.

4. «Word Pad».

Відтворимо збережений текст у редакторі «Word Pad».

1. Відкриття документа.

2. Мої документи.

3. Назва файлу (урок 17)

Пояснення формування тексту (назви кнопок форматування, їх застосування за малюнком на ст. 39).

-  Зверніть увагу, що всі дії над рядком чи абзацом виконуються з попереднім його виділенням.

ü  Релаксація.

Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається , та, помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, потім в інший, Повторити  тричі



V. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць».

1. Завдання у підручнику ст. 39

2. Склади  якомога більше слів (біля 40) із букв слова  активність


VІ. Підсумок уроку

-  Які типи текстів?

-  Які особливості кожного з них?

-  Що означає форматування тексту?

 

Додаток

 





Перша публікація: 01/01/2008

Останнє оновлення: 31/12/2023

Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.

Що було опрацьовано:

  • усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
  • редакційне упорядкування змісту;
  • уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
  • перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.

Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.