УРОКИ ХІМІЇ ЗА ІНТЕГРАЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ
10 КЛАС

ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ


УРОК 12. ВИВЧЕННЯ АМФОТЕРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛЮМІНІЮ, АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ


Цілі: закріпити знання про алюміній та його сполуки, уміння давати характеристику Алюмінію за положенням у ПС і будовою атома, характеризувати його фізичні й хімічні властивості; розглянути способи добування, фізичні властивості алюміній оксиду й алюміній гідроксиду; складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють амфотерні властивості Алюмінію, алюміній оксиду й алюміній гідроксиду; уміти застосовувати одержані знання під час розв’язання вправ і розрахункових задач.

Обладнання: ПСХЕ, таблиця розчинності.

Тип уроку: закріплення вивченого навчального матеріалу (тренінг-мінімум).

Форми роботи: фронтальна бесіда.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу


ІІ. Оголошення теми й мети уроку


III. Актуалізація опорних знань

Міні-тест

1. Укажіть період, у якому розташований Алюміній:

а) 4;        

б) 3;        

в) 5;        

г) 2.

2. Укажіть групу, у якій розташований Алюміній:

а) 4;        

б) 1;        

в) 5;        

г) 3.

3. Укажіть ступінь окиснення, який проявляє Алюміній у сполуках:

а) +4;     

б) +3;     

в) +5;

г) +1.

4. Укажіть фізичні властивості Алюмінію:

а) важкий;                                 

б) легкий;

в) тугоплавкий;                         

г) пластичний.

5. Укажіть властивості, які мають Алюміній і його сполуки:

а) основні;

б) кислотні;

в) амфотерні;

г) окисні.

6. Укажіть речовини, з якими реагують амфотерні сполуки:

а) H2O;    

б) KOH;   

в) HCl;     

г) O2.

7. Укажіть речовини, з якими може реагувати Алюміній:

а) Zn;      

б) S;       

в) CaO;

г) O2;      

д) HCl.

8. Укажіть речовини, з якими може реагувати алюміній оксид:

а) NaOH; 

б) BaO;   

в) H2SO4; 

г) P.

9. Укажіть речовини, з якими може реагувати алюміній гідроксид:

а) SO2;    

б) KOH;   

в) O2;      

г) HCl.

10. Укажіть речовину Х у схемі Al  X  Al(OH)3:

а) Al2O3;  

б) HCl;     

в) AlCl3;   

г) KOH.


IV. Робота в групах. Тренінг

Після закінчення роботи учні проводять взаємоперевірку, після чого сідають групами й виконують завдання на картках. Групи гетерогенні.

Завдання групам

1. Охарактеризуйте положення у ПС і будову атома Алюмінію.

2. Складіть рівняння реакцій взаємодії Алюмінію з такими речовинами:

а) хлором;               

б) азотом;

в) водою;                

г) сульфатною кислотою.

3. Складіть рівняння реакцій взаємодії алюміній оксиду з такими речовинами:

а) натрій гідроксидом;      

б) нітратною кислотою.

4. Складіть рівняння реакцій:

а) добування алюміній гідроксиду взаємодією розчинів алюміній хлориду й калій гідроксиду;

б) взаємодії алюміній гідроксиду із сульфатною кислотою;

в) взаємодії алюміній гідроксиду з натрій гідроксидом.

Після закінчення роботи групи обмінюються виконаними завданнями й відбувається перевірка. Після взаємоперевірки проводиться невеличка «прес-конференція» за результатами виконання завдань. Групи по черзі звітують про отримані результати, а учні інших груп ставлять питання.


V. Підбиття підсумків уроку


VI. Домашнє завдання







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit