УРОКИ ХІМІЇ ЗА ІНТЕГРАЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ
10 КЛАС
ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ
УРОК 14. УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНЕ ПОВТОРЕННЯ
Цілі: повторити й закріпити знання про неметали, їх оксигеновмісні сполуки; формувати вміння складати формули цих сполук і хімічні рівняння, що характеризують їх властивості.
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер.
Тип уроку: узагальнювальне повторення.
Форми роботи: робота в групах, прийоми «Мікрофон», «Самоперевірка».
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Оголошення теми й мети уроку
III. Актуалізація опорних знань
Прийом «Мікрофон»
Учні розповідають про здобуті на уроці знання, починаючи свою відповідь словами:
«Протягом теми я вивчив нове...».
IV. Мотивація навчальної діяльності
V. Робота в групах
Групи гетерогенні.
(Необхідні схеми проектуються на екран.)
Клас працює в групах над завданнями уроку.
Завдання
1. Складіть рівняння реакцій, що характеризують такі перетворення:
![]()
2. Визначте типи записаних реакцій і дайте назви речовинам.
3. Для реакцій обміну складіть повне і скорочене іонні рівняння. Доберіть до скороченого іонного рівняння інше молекулярне.
4. Для двох окисно-відновних реакцій складіть електронний баланс, зазначте окисник, відновник, процеси окиснення й відновлення.
5. Який об’єм розчину нітратної кислоти з масовою часткою кислоти 20 % (р = 1,115 г/мл) витратиться на розчинення суміші купрум(ІІ) оксиду й цинк оксиду масою 20 г з масовою часткою цинк оксиду 40 %?
Перевірка виконаного завдання
Розв’язки завдань проектуються на екран.
Прийом «Самоперевірка»
Під час перевірки розбираються запитання, які виникли в процесі розв’язування завдань.
VІ. Домашнє завдання
Перша публікація: 01/01/2008
Останнє оновлення: 31/12/2023
Редакційна та навчальна адаптація: Даний матеріал зведено на основі першоджерела/оригінального тексту. Команда проєкту здійснила редакційне оглядове опрацювання, виправлення технічних неточностей, структурування розділів та адаптацію змісту до навчального формату.
Що було опрацьовано:
- усунення форматних дефектів (OCR-помилки, розриви структури, дефектні символи);
- редакційне упорядкування змісту;
- уніфікація термінів відповідно до академічних джерел;
- перевірка відповідності фактичних тверджень тексту першоджерела.
Усі згадки про автора, рік видання та походження первинного тексту збережено відповідно до джерела.